Komisarz Bieńkowska / foto: wikimedia.commons.org

Unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska udzieliła wywiadu niemieckiemu tygodnikowi „Der Spiegel”. Ostrzega w nim przed niebezpieczeństwem wywodzącym się od eurosceptyków, do których zalicza własny kraj.

Antybohaterka afery taśmowej nie ma żadnych oporów, by nadawać na Polskę w niemieckiej prasie. Bieńkowska ostrzega przed ryzykiem wywodzącym się od eurosceptyków w Unii Europejskiej. Wskazuje przy tym „na kraje takie jak Polska” i mówi, że stanowią one większe zagrożenie dla jedności UE niż Brexit. „Decyzja Wielkiej Brytanii, by opuścić Unię była dla wszystkich wielkim szokiem, ale teraz uznaje się, że eurosceptycy stanowią o wiele większe zagrożenie” – powiedziała.

Za przykład torpedowania polityki Unii Europejskiej przez obecny polski rząd posłużyła Bieńkowskiej odmowa uczestnictwa w systemie relokacji tzw. uchodźców według obowiązkowych kwot. Widzi ona jednak jeszcze inne zagrożenia: próbę objęcia organizacji pozarządowych kuratelą oraz odmowę dotrzymania zakazu wycinki w puszczy Białowieskiej. Unijna komisarz ocenia te działania polskiego rządu krytycznie.

Widać, że platformerska tradycja donoszenia na własny kraj instytucjom zagranicznym wciąż kwitnie. Bieńkowska bez żadnych oporów dzieli się swoją niechęcią do stanowiska Polski, broniąc bezrefleksyjnie polityki Unii. Tym samym wpisuje się na coraz dłuższą listę zdrajców naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.