Alek, Rudy i Zośka

Dzisiaj jest dzień premiery filmu Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”. Według doniesień jak i mojej oceny – gdyż film widziałem na pokazie zamkniętym – jest to antypolska produkcja, która fałszuje naszą historię i szkaluje dobre imię prawdziwych bohaterów. Proponuję więc, by każdy włączył się czynnie do akcji – w wysyłanie maili do szkół.

Każda produkcja, która bazuje na szkolnej lekturze, zbija niemały kapitał na wycieczkach szkolnych. Możemy się temu sprzeciwić. Poniżej prezentuję treść maila, który może zostać wysłany przez praktycznie każdego do szkół. Jeśli każdy z Was, drodzy Czytelnicy, wyśle takiego maila do swojej byłej szkoły, z pewnością jest szansa na zmniejszenie zysków dla producentów antypolskiego gniota. Jeśli zaś jesteście obecnie uczniami – tym lepiej! Możecie mieć realny wpływ na życie kulturalne Waszej placówki. Jako rodzice także macie siłę przebicia – w końcu to Wy macie prawo decydować, jakie wartości przekazywane są Waszym dzieciom.

Dla nieznających jeszcze sprawy, TUTAJ link do recenzji filmu, zaś TUTAJ link do wydarzenia na facebooku.

Poniżej zaś prezentuję treść maila, który wyślę dzisiaj do gimnazjum i liceum, których jestem absolwentem. Do wysłania podobnych maili zachęcam także i Was.

Szanowna Dyrekcjo

Piszę w sprawie filmu „Kamienie na szaniec”, który 7. marca wszedł na ekrany kin. Apeluję do Państwa o bojkot filmu i nieposyłanie na niego młodzieży. W przypadku zaś zamówienia już biletów – o odwołanie rezerwacji. Piszę to jako absolwent tej szkoły, który pragnie, by młodzież kształcąca się w nim nie była zwodzona na manowce, lecz by mogła wzrastać w patriotyzmie i mądrości.

Przyczyną są alarmujące recenzje osób związanych z harcerstwem, historyków oraz dziennikarzy, którzy widzieli film podczas pokazów przedpremierowych. Jak informują, film nie tylko odbiega od literackiej wersji, pełen jest przeinaczeń, ale wręcz szkaluje Polskę i bohaterów, prezentując ich jako kłótliwych szaleńców, prostytutki, a przeprowadzane przez nich akcje sabotażowe jako chaotyczną amatorkę. Oprócz tego jest niezgodny z faktycznymi wydarzeniami tamtego okresu, który jest dobrze udokumentowany.

Poniżej linki odnośnie filmu:

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/67923,sponiewierane-szare-szeregi.html

"Tylko świnie siedzą w kinie", czyli dlaczego powinniśmy bojkotować film "Kamienie na szaniec"

http://telewizjarepublika.pl/nasz-wywiad-danuta-rossman-o-filmie-glinskiego-zobaczylam-wielka-nieprawde,4634.html#.UxnnrM60Njl

"Kamienie na szaniec". Recenzja i zdań kilka.

Mail ten jest częścią ogólnopolskiej akcji „Tylko świnie siedzą w kinie”. Nazwa zaczerpnięta z lektury „Kamienie na szaniec”, dziś również jest aktualna. Nikt do nas nie strzela, ponieważ stosuje się o wiele subtelniejsze techniki niszczenia patriotyzmu i ducha narodu – między innymi poprzez takie właśnie produkcje. Apelujemy o przyłączenie się do bojkotu filmu. Proszę o jasną deklarację, czy możemy liczyć na Państwa udział w akcji.

Więcej o akcji znajdą Państwo pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/266617446831844/

Z poważaniem,
Dominik Cwikła

Zachęcam do skopiowania treści i wysłania na maila Waszej szkoły. Jeśli jesteś obecnym uczniem, nie absolwentem, zmień ostatnie zdanie pierwszego akapitu. Jeśli jesteś rodzicem – podobnie. Powiedz wyraźnie, że nie życzysz sobie jako Polak, by Twoje dziecko uczone było bycia miernotą i by przekazywano mu fałszywą historię. Oczywiście należy także zmienić podpis na swoje imię i nazwisko. W temacie wiadomości zaś proponuję, by wszyscy wpisali nazwę akcji – „Tylko świnie siedzą w kinie”.

Przekazujcie informację jak najdalej – niech wszystkie szkoły w Polsce włączą się do bojkotu i nie dadzą wszczepiać swoim podopiecznym obrazu miernoty jako bohatera, a zakłamania i propagandy jako prawdy historycznej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here