Ciechan-Porter
Bojkotowane przez środowiska lewicowe piwo Ciechan odnotowuje zyski. Browary Regionalne Marka Jakubiaka weszły także w posiadanie czwartej wytwórni piwa. Za około 3,3 mln zł kupiły od syndyka dawny browar w Tenczynku.

Browary Regionalne Jakubiak za około 3.3 mln złotych kupiły dawny browar w Tenczynku. Będzie to czwarty – po Ciechanie, Lwówku Śląskim i Bojanowie – browar w grupie stworzonej przez Marka Jakubiaka.

Tylko w pierwszym kwartale 2014 roku najsłynniejsza marka producenta, czyli Ciechan odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 30 procent!

– Chcemy uruchomić produkcję piwa w Tenczynku w ciągu roku – mówi w wywiadzie dla „Rz” właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak. – Inwestycje z tym związane będą nas kosztować 10-12 mln zł.

Firma zamierza sfinansować ze środków własnych i kredytu bankowego.

Jak opisywaliśmy na naszym portalu kilka tygodni temu środowiska lewicowe wezwały do bojkotu browarów Ciechan. Powodem tego były poglądy ich właściciela – Marka Jakubiaka.

Właściciel browaru ma poglądy prawicowe, wspiera portal Kresy.pl, pojawia się na regionalnych spotkaniach patriotycznych, sam także je organizuje. To on jest inicjatorem i propagatorem akcji społecznej „Husaria przed Pałac”. Jakubiak wziął również udział jako widz w spotkaniu z krajowymi i mazowieckimi liderami Ruchu Narodowego.

W związku ze wspieraniem ” ksenofobicznych” inicjatyw i portali narodowych niektóre środowiska lewicowe wezwały do bojkotu browaru piwa Marka Jakubiaka. Na nieszczęście dla nich przyniosło to skutek odwrotny do zamierzonego.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here