Broń czarnoprochowa to niezwykła broń, charakteryzująca się tym, że w wyniku spalania czarnego prochu wystrzeliwany jest pocisk. Była produkowana do końca XIX wieku, kiedy została wyparta przez broń wykorzystującą do zapłonu prochy bezdymne. Broń czarnoprochowa jest obecnie dostępna w formie replik, ale czy jest legalna?

Broń czarnoprochowa bez zezwolenia

Dostępne w sprzedaży modele broni czarnoprochowej to głównie repliki rozdzielnego ładowania, które były produkowane przed 1885 rokiem. W Polsce tego rodzaju broń jest dostępna bez zezwolenia, co wynika z ustawy o broni i amunicji. To ciekawa i nietypowa broń, którą można zauważyć w wielu kultowych filmach. Teraz możesz posiadać ją na własność, przenosząc się w czasie i doświadczając historii w zupełnie nowy sposób. Bez obaw: w Polsce posiadanie broni czarnoprochowej jest całkowicie legalne i zgodne z prawem.

Broń czarnoprochowa: jak działa?

Broń działająca na czarny proch to szczególnie ciekawy typ broni. Ideą jej działania jest załadowanie od przodu komory osobo prochem i osobno pociskiem lub wieloma pociskami. W efekcie następuje wybuch, spowodowany prochem miotającym pocisk przez lufę. Klasycznie broń czarnoprochowa była ładowana od przodu, jednak w rewolwerach produkcji niemieckiej pojawiają się rewolwery ładowane odtylcowo. Interesujące jest także to, że w broni czarnoprochowej zaczęto stosować amunicję scaloną bocznego lub centralnego zapłonu, która występowała w papierowych glizach lub łuskach. Można zapoznać się z tego rodzaju amunicją, wybierając repliki broni czarnoprochowej dostępne w sklepach internetowych.

Polecana broń czarnoprochowa remington: popularne i niezawodne

Szukając modelu do swojej kolekcji, warto wybierać spośród najlepszych. Najbardziej znane, popularne i przygotowane z dbałością są produktu marki Pietta czy Uberti. Broń czarnoprochowa tych marek została wykonana według zapisów sprzed lat i bardzo wiernie odwzorowana. Na przykład wyprodukowana przez Pietta broń czarnoprochowa Remington to jedne z najciekawszych modeli. To właśnie rewolwerem tej marki posługiwał się Buffalo Bill!

Dopracowane repliki broni czarnoprochowej

Broń czarnoprochowa bez zezwolenia to nie lada gratka nie tylko dla miłośników militariów, ale też dla kolekcjonerów czy pasjonatów historii. Repliki uzbrojenia, które powstało przed XIX wiekiem, są stworzone z dbałością o najmniejszy szczegół. Jeśli fascynuje Cię broń, dostępne u nas legalnie i bez zezwoleń modele broni czarnoprochowej powinny znaleźć się w Twojej kolekcji, szczególnie ze względu na wyjątkowy sposób obsługi. Z tego typu broni strzela się zupełnie inaczej niż ze współczesnych modeli, co pozwoli Ci poczuć się jak bohater jednego ze znanych filmów.

Zapraszamy do sklepu broń.pl. Znajdziesz tu mnóstwo propozycji, wśród których broń czarnoprochowa remington to jedne z najbardziej spektakularnych modeli. Nie martw się pozwoleniami i zezwoleniami: broń czarnoprochowa jest w naszym kraju całkowicie legalna!

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany