foto: facebook.com/BrowarCiechan

Browary Regionalne Jakubiak wygrały w sądzie z Fundacją Instytutu Reportażu, która publicznie wylewała piwo Ciechan i wzywała do jego bojkotu – informuje spółka w komunikacie.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że publiczne wylewanie piwa Ciechan w obecności ogólnopolskich mediów, które miało miejsce w dniu 22.09.2014 r., publikowanie wpisów promujących akcję na stronie internetowej kawiarni „Wrzenie Świata” oraz publiczne nawoływanie innych podmiotów gospodarczych i klientów indywidualnych do bojkotu piwa produkowanego przez spółkę Browary Regionalne Jakubiak i dystrybuowanego przez spółkę Piwa Regionów, były czynami nieuczciwej konkurencji oraz stanowiły naruszenie art. 3, art. 14 i art. 15 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

„Wygraliśmy, sąd podzielił naszą opinię, że nie można bezprawnie obrażać przedsiębiorców i demonstracyjnie niszczyć polskich produktów” – mówi Marek Jakubiak, właściciel browaru.

Pozwana Fundacja ma opublikować na stronie internetowej i profilu na Facebooku przeprosiny za wylewanie piwa Ciechan oraz namawianie do bojkotu tej marki, jako że takie działanie jest godzeniem w dobro polskiej marki o 150-letniej tradycji, brakiem szacunku dla ludzkiej pracy oraz niszczeniem polskiego przemysłu. Dodatkowo ma zapłacić 5000 zł na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego oraz pokryć w całości koszty sądowe.

forsal.pl/DK

3 KOMENTARZE

  1. Nie ma informacji czy jest to wyrok prawomocny. Dobrze, że browar wygrał choć ten proces to raczej na złość happenerom aniżeli dla jakichś wyższych celów. W wyniku tej akcji Ciechan raczej niczego nie stracił z dobrym imieniem włącznie. Wręcz zarobił bo miał darmową reklamę i sprzedał pare piw więcej skoro kupili je wylewający. Dlatego uważam, że ten proces był niepotrzebny.

    • To prawda, ze sprzedaz Ciechana wzrosla. Tu jednak chodzi o to zeby pokazac lewakom i pedalstwu, ze u nas ta ich cala lewacka glupota nie przejdzie. Zakaz pedalowania!

  2. Czytałem, że „Wrzenie Świata” odwołało się od wyroku, a reprezentować ich będą mecenasi z kancelarii Bogusława Leśnodorskiego (LSW), prezesa Legii Warszawa… Dziwne to wszystko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here