fot. pixabay.com

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Ofcom (brytyjski odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji), technologia 5G nie zagraża życiu ani zdrowiu człowieka. Nowy standard sieci komórkowej jest sukcesywnie wdrażany w całej Europie.

5G to inaczej piąta generacja technologii mobilnej. Zastępuje dotychczas najbardziej zaawansowane 4G/LTE i jest bardziej wydajne oraz niezawodne. Wdrożenie 5G pozwoli m.in. na poprawienie prędkości internetu mobilnego.

Technologia 5G wzbudza kontrowersje z powodu obaw o negatywne skutki, jakie miałyby się wiązać z korzystaniem z niej dla zdrowia i życia. Według raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w Polsce 52,3% ankietowanych obawia się negatywnego wpływu 5G na swoje zdrowie.

Podobne obawy pojawiają się w innych krajach Europy. Z tego też powodu brytyjski regulator rynku medialnego postanowił zlecić badania, mające ocenić wpływ 5G na życie i zdrowie. Wyniki nie przekroczyły dopuszczalnych norm promieniowania elektromagnetycznego, z wyjątkiem jednego odczytu w Birmingham, gdzie były od niej wyższe o 0,039%, co określono jako nieznaczące. Eksperci uznali, że taki poziom promieniowania elektromagnetycznego nie jest w stanie ani uszkodzić ludzkich komórek, ani wywołać zmian w łańcuchu DNA. Znacznie więcej zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z np. telewizorów kineskopowych.

Źródło: dobreprogramy.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jakby fale radiowe, promieniowanie niejonizujące o małej mocy miały nam szkodzić to już dawno mielibyśmy poważne problemy.

  2. W samej Wielkiej Brytanii w kilku miastach 5G już działa, chociażby w Londynie i to nie wiem czy nie od roku, więc Polska w niczym nie będzie pierwsza, niczego nie będzie testowała. Wystarczy sprawdzić mapę 5G w google i będziesz wiedzieć w ilu miejscach już korzystają z sieci.

  3. czy to oznacza ze anglia lub inne kraje unii wprowadza 5g przed nami? czt bezpieczne ale niech polaczki pierwsze wprowadzaja i potestuja wpierw na sobie slusznosc tych badan?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here