Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych przypada na 1 marca. Nie oznacza to, jednak że pamięć o naszych bohaterach ma przypadać tylko na ten jeden dzień. Doskonale rozumie to raper Tadeusz „Tadek” Polkowski, który swoją akcję Burza 2014 zaplanował na kilka najbliższych tygodni. Zapraszam na wykaz wydarzeń i koncertów poświęconych Żołnierzom Wyklętym na najbliższy tydzień.

commons.wikimedia

Dziś, 3 marca w Jarosławiu o godzinie 16:30 pod dawną siedzibą ubecką katownią odbędzie się Marsz „Żołnierzy Wyklętych”.  O godzinie 18 odbędzie się koncert „Tadka” z utworami z płyty „Niewygodna Prawda”.

Jutro, we wtorek 4 marca koncerty pt. „Niewygodna Prawda” odbędą się w Kętach i w Warszawie.

5 marca w środę koncert „Tadka” – „Niewygodna Prawda” odbędzie się w Skierniewicach.

6 marca w czwartek, Tadeusz Polkowski zagości na koncercie w Krakowie.

8 marca w sobotę Burza 2014 zagości w Łęcznej. Najpierw o godzinie 15 w Sali Centrum Kultury w Łęcznej odbędzie się sesja popularnonaukowa, której głównym tematem będą Żołnierze Wyklęci. Wśród gości będą m.in raper „Tadek” czy historyk Tadeusz Płużański. Sesji towarzyszyć będzie wystawa i filmy dokumentalne. Wieczorem odbędzie się koncert „Tadka” Polkowskiego.

9 marca w niedzielę koncert z piosenkami z płyty „Niewygodna Prawda” odbędzie się w Częstochowie.

 

Jeśli mieszkacie Państwo, albo macie blisko do wymienionych na liście miast zachęcam do brania udziału w wydarzeniach. Zamanifestujmy swoje przywiązanie i szacunek do bohaterów, Żołnierzy Niezłomnych.