foto:antysystemowcy.pl
foto:antysystemowcy.pl
foto:antysystemowcy.pl

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja ugrupowania NowoczesnaPL. Jej założyciel Ryszard Petru stwierdził, że już za 10 lat możemy żyć jak Niemcy.

Zdaniem Petru należy pokazać Polakom, że ani PO ani PiS nie zapewnią naszej Ojczyźnie dobrej przyszłości. Założyciel NowoczesnaPL stwierdził, że PO “dryfuje, zdając się na przypadek” a propozycje PiSu to “populizm”. Jaki jest program nowej partii?

Główne pomysły to kadencyjność polityków, głosowanie przez internet, liniowy podatek VAT w wysokości 18%, zniesienie wcześniejszych emerytur dla górników, likwidacja KRUS, czy dwuletnie zwolnienie z podatków młodych przedsiębiorców jeśli ich firma miałaby zysk niższy niż 100 tys. rocznie. To jednak nie wszystko. Petru opowiada się również za podwyżkami dla pielęgniarek oraz dobrowolnymi ubezpieczeniami społecznymi.

Kolejna kwestia, na której chce skupić się NowoczesnaPL to szkolnictwo. W tej dziedzinie Petru chce zwrócić uwagę zwłaszcza na naukę języka angielskiego, tworzenie szkół zawodowych czy tworzenie programów przygotowujących młodych ludzi do pracy.

Lider ugrupowania stwierdził, że w jesiennych wyborach liczy na… 20% głosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.