Znany ekonomista prof. Ryszard Bugaj udzielił zaskakującego wywiadu „Wyborczej”. Były doradca prezydenta Kaczyńskiego ostro atakuje PiS oraz Mariana Kowalskiego, a także przyznaje się do popierania partii Razem.

Bugaj skrytykował „Wiadomości” telewizji polskiej. „Są porażające, potwornie stronnicze” – powiedział. „Po ‘Dzienniku’, coraz więcej ludzi mówi na to ‘Dziennik’, jak w PRL, widziałem niedawno kolejną rozmowę pani Holeckiej z Marianem Kowalskim. Traktowała go jak poważnego człowieka, jak polityka z pierwszych stron gazet!” – oburzał się Bugaj.

Profesor, który był niegdyś doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości, przyznał, że od dawna nie miał kontaktu z Jarosławem Kaczyńskim. „Nie wiem, co się z nim dzieje teraz, nie rozmawiałem z nim od roku. Jak obserwuję to, co PiS robi, to się zastanawiam, czy coś się z nim nie stało. Nie wykluczam tego”.

Bugaj powiedział również, że obecnie chciałby głosować na partię Adriana Zandberga Razem. „Przypomina mi młodość. Z jej liderami długo rozmawiałem. To sympatyczni ludzie. Podczas wyborów zastanawiałem się, czy oddać na nich głos, ale uznałem, że byłby stracony, ponieważ i tak nie mają szans. Omyliłem się. Osiągnęli ponad 3 proc. (…) Moim zdaniem w Polsce nie ma nabrzmiałego problemu nędzy, ale jest problem nierówności. Dwie trzecie ludzi zarabia mniej niż przeciętna! Z punktu widzenia dostępu do mieszkania młodzi są w gorszej sytuacji niż w czasach komunizmu. To im się wszystko zlepia”.

 

mn

1 KOMENTARZ

  1. Żadna nowość. Już przed wyborami przyłączył się do chóru antypisowskiego. Na starość czasem ludziom się przestawia. Nie ma się czym przejmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here