Znany ekonomista prof. Ryszard Bugaj udzielił zaskakującego wywiadu „Wyborczej”. Były doradca prezydenta Kaczyńskiego ostro atakuje PiS oraz Mariana Kowalskiego, a także przyznaje się do popierania partii Razem.

Bugaj skrytykował „Wiadomości” telewizji polskiej. „Są porażające, potwornie stronnicze” – powiedział. „Po ‘Dzienniku’, coraz więcej ludzi mówi na to ‘Dziennik’, jak w PRL, widziałem niedawno kolejną rozmowę pani Holeckiej z Marianem Kowalskim. Traktowała go jak poważnego człowieka, jak polityka z pierwszych stron gazet!” – oburzał się Bugaj.

Profesor, który był niegdyś doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości, przyznał, że od dawna nie miał kontaktu z Jarosławem Kaczyńskim. „Nie wiem, co się z nim dzieje teraz, nie rozmawiałem z nim od roku. Jak obserwuję to, co PiS robi, to się zastanawiam, czy coś się z nim nie stało. Nie wykluczam tego”.

Bugaj powiedział również, że obecnie chciałby głosować na partię Adriana Zandberga Razem. „Przypomina mi młodość. Z jej liderami długo rozmawiałem. To sympatyczni ludzie. Podczas wyborów zastanawiałem się, czy oddać na nich głos, ale uznałem, że byłby stracony, ponieważ i tak nie mają szans. Omyliłem się. Osiągnęli ponad 3 proc. (…) Moim zdaniem w Polsce nie ma nabrzmiałego problemu nędzy, ale jest problem nierówności. Dwie trzecie ludzi zarabia mniej niż przeciętna! Z punktu widzenia dostępu do mieszkania młodzi są w gorszej sytuacji niż w czasach komunizmu. To im się wszystko zlepia”.

 

mn

1 KOMENTARZ

  1. Żadna nowość. Już przed wyborami przyłączył się do chóru antypisowskiego. Na starość czasem ludziom się przestawia. Nie ma się czym przejmować.

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.