Były premier Australii Tony Abbott przekonuje, że Europejczycy powinni wziąć przykład z polityki migracyjnej Australii, by nie popełnić „katastrofalnego błędu”.

Australia od lat prowadzi politykę zawracania łodzi z przybyszami z Azji Południowo-wschodniej, którzy usiłowali przedostać się na kontynent. Władze Australii płacą nawet przemytnikom, aby oni sami zawracali łodzie.

Abbott podczas przemówienia wygłoszonego w Londynie w Gildhall na temat spuścizny po Margaret Thatcher wyjaśnił, co powinni zrobić Europejczycy, by zahamować niekontrolowany napływ przybyszy z Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Europa zmierza do katastrofalnych błędów, które mogą zmienić ją na zawsze – ostrzegał. Abbot polecił politykom z UE, by przyjęli wzór australijski i zawracali łodzie z imigrantami, ubiegającymi się o azyl, a także, by uszczelnili granice. Zasugerował, by przedsięwziąć zdecydowaną akcję w celu zniszczenia Państwa Islamskiego „u źródła”. – Doświadczenie australijskie dowodzi, że jedynym sposobem, aby zniechęcić ludzi, chcących przyjechać z daleka, jest ich niewpuszczanie do kraju – mówił.

Z kolei John Howard, premier Australii w 2001 r. argumentował, że uchodźcy już nie są uchodźcami, lecz imigrantami ekonomicznymi, ponieważ mogli pozostać w pierwszym bezpiecznym kraju, którego granicę przekroczyli, ale tego nie zrobili.

pCh24.pl/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.