Podróżnik Wojciech Cejrowski kolejny raz pięknie obala mity dotyczące Unii Europejskiej, dowodząc, że należy jak najszybciej wystąpić z UE, a sama organizacja powinna zostać rozwalona.

– Teraz należy wystąpić z Unii Europejskiej i odtworzyć związki wymyślone przez ojców założycieli. Nieprawda, że oni chcieli Unii Europejskiej – powiedział Wojciech Cejrowski, gość Poranka Radia Wnet.

Dodał, że UE budowana była na bazie chrześcijaństwa, w oparciu o dobrowolne chęci udziału i przyjmowania praw.

– Teraz należy wystąpić z Unii Europejskiej i odtworzyć związki wymyślone przez ojców założycieli. Nieprawda, że oni chcieli Unii Europejskiej. Oni chcieli pewnego rodzaju wspólnotę ekonomiczną, rozpoczętą od związku Węgla i Stali i kontynuowaną w kierunku związków gospodarczych. Nie miało mieć to struktury politycznej, którą się narzuca – powiedział Cejrowski.

Podróżnik dodał, że należy brać przykład z Brytyjczyków i wystąpić z UE. Skrytykował również premiera Camerona, który w jego ocenie nie powinien się podać do dymisji.

W rozmowie pojawił się również wątek TVP i „Wiadomości”:

– Wiadomości powinny być początkiem myślenia „co tu zrobić, skoro nikt nic nie robi”. (…) Zamykanie oczu na realne niebezpieczeństwa jest działaniem nieroztropnym. Jesteś ojcem i nie wolno ci działać w rycie „byle polska wieś spokojna”.

źródło: polskaniepodlegla.pl