Wojciech Cejrowski udzielił krótkiego wywiadu niemieckiemu dziennikarzowi, którego otwarcie traktował jak swojego wroga. Rozmowa dotyczyła stosunków polsko-niemieckich.

„Niemcy są w konflikcie o pewne terytoria i idee od tysiąca lat. Polska powinna stanąć w prawdzie i powiedzieć – wiemy, że chcecie Śląsk i różnych wpływów, ale my nie chcemy. Teraz spróbujmy znaleźć jakiś porządek rzeczy” – powiedział Cejrowski.

„Proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową” – stwierdził.

„Proszę zapłacić kontrybucje wojenne, które Polsce nie zostały zapłacone do tej pory. I po II wojnie światowej trzeba podpisać akt pokoju między Polską a Niemcami, który nie został podpisany. Wypowiedzieliście nam wojnę, ale nie zawarliśmy nigdy pokoju po II wojnie światowej” – zaznaczył.

Zobacz: Cejrowski do Rachonia: „I ty, Brutusie, przeciwko mnie?”.