foto: commons.wikimedia.org/Staszewski

Wojciech Cejrowski udzielił krótkiego wywiadu niemieckiemu dziennikarzowi, którego otwarcie traktował jak swojego wroga. Rozmowa dotyczyła stosunków polsko-niemieckich.

„Niemcy są w konflikcie o pewne terytoria i idee od tysiąca lat. Polska powinna stanąć w prawdzie i powiedzieć – wiemy, że chcecie Śląsk i różnych wpływów, ale my nie chcemy. Teraz spróbujmy znaleźć jakiś porządek rzeczy” – powiedział Cejrowski.

„Proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową” – stwierdził.

„Proszę zapłacić kontrybucje wojenne, które Polsce nie zostały zapłacone do tej pory. I po II wojnie światowej trzeba podpisać akt pokoju między Polską a Niemcami, który nie został podpisany. Wypowiedzieliście nam wojnę, ale nie zawarliśmy nigdy pokoju po II wojnie światowej” – zaznaczył.

Zobacz: Cejrowski do Rachonia: „I ty, Brutusie, przeciwko mnie?”.

5 KOMENTARZE

    • Panie Cejrowski…pilnuj pan lepiej swoich “dzikusów”..Wyrwał się pan z tym Szczecinem jak Filip z konopi.. Polecam lektury o historii tego miasta i całego Zachodniego Pomorza! PS Na deser radzę poczytać KISIELEWSKIEGO “ZIEMIA GROMADZI PROCHY”..A POTEM DOPIERO MĘDRKOWAĆ…!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.