Wojciech Cejrowski po raz kolejny skrytykował pomysły rządu Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem podróżnikowi nie spodobało się „wtrącanie w stawki godzinowe”.

Zdaniem podróżnika nie każda praca zasługuje na stawkę 12 złotych za godzinę. Uważa on, że nowe regulacje uniemożliwią legalne przyjęcie takiej pracy chętnym do jej wykonania.

Po wprowadzeniu stawki minimalnej wszystkie rodzaje pracy warte mniej nadal są wykonywane, ale na czarno. Dlatego rząd nie powinien się wtrącać w to na ile złotych dwaj dorośli ludzie umawiają się pomiędzy sobą – uważa Cejrowski.

1 KOMENTARZ

  1. Panie Cejrowski – gupoty Pan piszesz. Ja mam firmę i zatrudnianie kogoś na czarno nie opłaca mi się. Jeżeli ktoś u mnie robiłby „na czarno” czyli bez zgłoszenia to musiałbym go zapłacić ze swoich prywatnych pieniędzy. Nie dam tego w koszty czyli zapłacę większy podatek. Dla mnie koszt zatrudnienia pracownika jest KOSZTEM uzyskania przychodu. Nie wiem czy Pan wie co to jest ??. kiedyś tez byłem pracownikiem i wiem co znaczy robota na czarno. Zatrudnianie kogoś na czarno jest złe dla samego zatrudnionego. Nie ma płacone żadnych składek ZUS- 51,52,53 i nic mu się nie liczy do emerytury. Nie wiem czy wie Pan o czym piszę ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.