foto. polskaniepodlegla.pl

Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat od czasu rzezi wołyńskiej twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem” – mówił Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin. „Nie można uzyskać dobra, czyniąc makabryczne zło”.

Na antenie Radia Koszalin Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” i to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

– Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy – stwierdził dosadnie Cejrowski.

– Ale nie wszyscy oczywiście… – wtrącił prowadzący audycję Andrzej Rudnik.

– Nie wiem tego, czy nie wszyscy – odparł Cejrowski, tłumacząc swoje stanowisko:

– Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie to nie przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to, w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na pańskie pytanie, „czy wszyscy Ukraińcy?”, stwierdzam, że wszyscy.

Publicysta zaznaczył, że na Ukrainie nikt znaczący otwarcie nie potępił OUN-UPA:

– Żaden Ukrainiec do tej pory nie uporządkował tej sprawy. Nikt tam nie wystąpił ze znacznych Ukraińców, mówiąc: „Ci nasi bohaterowie to nie są bohaterowie. Tak, walczyli o niepodległą Ukrainę ale takimi metodami się nie załatwia spraw”. Bo nie można dobra uzyskać, czyniąc makabryczne zło.

Radio Koszalin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.