Foto: YouTube.com

Sławomir Cenckiewicz w związku z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zwrócił się do Polaków z apelem. 

Cenckiewicz rozpoczął wpis na Facebooku od przypomnienia roli jaką Ludowe Wojsko Polskie odegrało w represjonowaniu członków Armii Krajowej.

Skoro tyle się mówi o bohaterstwie żołnierzy AK – i słusznie, to dlaczego ich oprawcy z LWP, którzy dokończyli krwawe dzieło Niemców i Sowietów, likwidując naszych bohaterów po 1944 r., cieszą się estymą i przywilejami emerytalnymi? – pisze historyk.

Od roku 1946 to właśnie LWP koordynowało walki z podziemiem niepodległościowym. Na czele powołanej w tym celu Państwowej Komisji Bezpieczeństwa stanął marszałek Żymierski, a zastępcą został szef bezpieki Stanisław Radkiewicz. Na biurko Naczelnego Dowódcy WP regularnie trafiały z terenu sprawozdania z likwidacji „band reakcyjnych”.

Skończmy zatem z mitologizacją LWP i odbierzmy im przywileje emerytalne! Na początek ludziom tajnych służb: Informacja Wojskowa/WSW i Oddział II/Zarząd II, a później następnym… Zanim staniemy przed pomnikiem Gloria Victis pomyślmy, że gehenna tych, co walczyli w Powstaniu Warszawskim trwałą znaczenie dłużej… Sprawiedliwość – choćby spóźniona – im wszystkim się należy – apeluje Cenckiewicz.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.