W Chinach na karę śmierci za korupcję został skazany minister kolejnictwa Liu Zhijun. Był szefem spółki Covec – konsorcjum, które budowało w Polsce autostradę A2. Wyrok jest w zawieszeniu.

W ciągu 25 lat urzędowania miał ich pobrać na kwotę 10 milionów dolarów. Ponadto miał również 18 kochanek, 350 mieszkań i kilkanaście samochodów…

Minister Zhijun był odpowiedzialny za modernizację kolei, brał łapówki w zamian za forsowanie kilku projektów przy budowie kolei dużych prędkości. Pociągnął za sobą na dno całe ministerstwo. W marcu tego roku resort został zlikwidowany.

Na podstawie: auto.dziennik.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nie posiadam się wprawdzie z radości, iż szanowny redaktor raczył poprawić błąd w artykule, który pozwoliłem sobie wskazać, jednakże dziwi mnie zarazem postępowanie polegające na usunięciu mego wcześniejszego komentarza. Błąd ów – spiesząc z wyjaśnieniami dla osób niewtajemniczonych, polegał na nie nadmienieniu istotnej kwestii w treści artykułu, takiej mianowicie że wyrok był w zawieszeniu. Sądzę, że jeżeli Wasze medium w tak buńczuczny sposób pożąda wolności słowa (a takie wrażenie odnieść można po przeczytaniu informacji w zakładce „O Nas”), to nie powinno jej także skwapliwie szczędzić komentatorom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.