Posiedzenie sejmowej Komisji ŒledczejRyszardzie Kalisz. Ja wiem, że Wy lubicie żyć za kasę podatników. Wiem również, że macie to we krwi, ale w Wolnej Polsce możecie dostać maksymalnie trzykrotność minimalnego wynagrodzenie, czyli im więcej biedni Polacy będą zarabiać, tym więcej Wy dostaniecie (wynagrodzenie prowizyjne – za EFEKTY). To chyba dobry układ? Średnia w Unii to 10.000 zł, więc jak dostaniecie 30.000 zł to chyba będzie Wam nieźle co? Tak! Ja wiem, że do tego nie wystarczy pierdzenie w stołek, tylko musicie wprowadzać przemyślane reformy, a do tego należy mieć wiedzę, której nie macie. Do roboty lenie. A oto uzasadnienie…..

Gruby pasożyt – to słowo powtarza się najczęściej wśród opiniujących słowa byłego polityka komunistycznej partii SLD, które wypowiedział w rozmowie z RMF FM:

„Politycy powinni godniej zarabiać. Moi aplikanci zarabiają kilka razy więcej ode mnie. Ja zarabiam 7 tysięcy i 2 tysiące diety. Środowisko adwokackie patrzy na mnie z politowaniem” – mówi Ryszard Kalisz w Kontrwywiadzie RMF FM. „Nie mamy w polityce ludzi mądrych. A należy pamiętać, że czym lepszy minister, czym lepszy poseł, tym lepiej dla Polski”

Ryszard Kalisz bez wątpienia jest chwastem Polskiego parlamentaryzmu i z pewnością w Wolnej Polsce wylądowałby w więzieniu po tygodniu swoich przekrętów. Przypomnijmy, że ten grubas jest żyjącym od 25 lat na koszt podatników pasożytem. W tym czasie oprócz tego, że wydał mnóstwo publicznych pieniędzy na swoje luksusy typu: Jaguar. Przypomnijmy, że lata 90-te, a zwłaszcza początek należały do SLD i to w tych czasach najwięcej majątku Państwowego zostało przechulane przez komuszą bandyterkę).

Z najnowszego oświadczenia majątkowego można wywnioskować, że znaczna część dóbr została ukryta w rajach podatkowych lub przechlana (tusza to nie tylko obżarstwo, ale alkohol – również, i to ten w szczególności bardzo drogi), gdyż w oficjalnej wersji widnieją prawdopodobnie tylko szczątkowe pozycje, choć i tak w porównaniu z jego elektoratem można rzec, że jest krezusem. Z jego najnowszego oświadczenia wynika, że ma całkiem pokaźny majątek! Zgromadził 860 tys. zł i 46 tys. euro oszczędności na koncie, 112 tys. w OFE, ponad 1,3 mln zł w papierach wartościowych, ma 82 – metrowe mieszkanie warte 630 tys. zł i inne nieruchomości. A jeździ też nie byle czym, bo luksusowym Audi A.

Bezczelność baronów Polskiej polityki, którzy tylko pobierają pensję i kłamią, bez jakichkolwiek działań ma oczywiście swój oddźwięk (w końcu) w komentarzach jego lewicowego elektoratu, który najwyraźniej znudził się oddawaniem owoców swej pracy tak, by to lewactwo zarządzało ich miliardami złotych. Czyżby nauczyli się liczyć? No cóż, w końcu to głód determinuje działania.

Tak właśnie ludzkie fekalia, szczególnie z LEWICY są blisko ludu prostego, pracującego i wspierają go w trudach egzystencji. To tak właśnie dbają o emerytów, którzy ich wypracowany majątek sprzedali Niemcom za bezcen, a w zasadzie w zamian za sute, miliardowe łapówki, trzymane w bankach (co zostało już wytknięte towarzyszowi Millerowi Leszkowi ps. Czerwona pluskwa przez Z. Stonogę link).

Komentarze lewicowego elektoratu, w odpowiedzi na występ P. Kalisza (forma oryginalna):

~airam : Nieroby, pasożyty, myślą ze cała Polska do nich nalezy, zawsze im mało, co mają powiedzieć ludzie którzy cięzko przepracowali po 30 i 40 lat na tych nierobów i mają groszowe emerytury, dostają 15 albo 20 zł. podwyzki, nie starca im na opłaty, skromne zycie i niestety tak potrzebne w tym wieku lekarstwa.

~ratus ratus : Słuchaj facet – w czasach gdzie większość dyma za 2 koła brutto ( bo k…. kryzys i trzeba na 460 gamoni i 100 leni śmierdzących zasuwać ) mówienie o takich zarobkach jest bezczelne i nieprzyzwoite. To jest POliczek dla sPOłeczeństwa ciężko zapieprzającego na darmozjadów i pasożytów. Rozumiem ,że przy wypłacie nawet 2 koła na rękę chyba umarłby pan z głodu ! zwiń

~Magda : Czy nie uwazacie ze P. Kalisz robi w sejmie tylko dobre wrazenie, nic innego.

Przypominam sobie jak zrozpaczony ojciec P. Olewnik pytal co zrobil Kalisz w sprawie jego porwanego syna, podczas pelnienia przez niego stanowiska ministra ……..nic. Uwazal , ze slowo przepraszam zalatwi sprawe i ukoi bol rodzicow .Stolek posla jest bardzo wygodny, gdyby tak nie bylo nie siedzialby tyle lat w sejmie.

To wstyd upominac sie o wieksze zarobki za nic . To wstyd brac takie pieniadze .To wstyd panie posle. zwiń

~SZOK! : TO MA MAŁO….RENCIŚCI MAJĄ PO 630ZŁ RENTY I JAK MAJĄ ŻYĆ…GŁODOWE EMERYTURY PO 700ZŁ….GŁODOWE WYPŁATY PO 1400ZŁ…..I JAK CI LUDZIE MAJĄ ŻYĆ…..DZIECI GŁODUJĄ…..POLITYKOM W GŁOWACH SIĘ PRZEWRACA…..ZA WYSOKIE MAJĄ WYNAGRODZENIA….!!!!!!….OBCIĄĆ IM….!!!!!!!!!!….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Stary emeryt 900 : Jaka to ważna persona,jeszcze nic nie zrobiła dla tego kraju,a już chce jakieś specjalne apanaże,a bier się kpie do roboty,ulżyj obywatelom tego kraju w ich ciężkim losie i dopiero upominaj się o nagrody,jak na razie to nawet tego co bierzesz nie jesteś wart.

~oburzona : PENSJA A DODATKOWE PIENIĄDZE BENZYNA KOMORKA PRZELOTY NAGRODY WSTYD MI ZA PANA

~bubu : P. Rysiu jak praca nie odpowiada to proponuje zmienić i iść na taśmę na śmieciówkę. Nikt nie trzyma Pana posła na siłę.

~TĘCZA : Ludzie !!! widzita POrno-Grubas narzeka na zarobki . a do melioracji spaslaku jeden chociasz schudniesz !!!

~gosc do ~werter: giertych przerzucil sie na szantaz to i ma kase

~bb : biedny spaslak do roboty niech sie zabierze w prywatnym gabinecie a od panstwowych pieniedzy wara jest adwokatem moze zarabiac inaczej takich poslow juz mamy dosyc i basta nowa pani premier powinna pozamiatac w tym sejmie dobra drapachą tak od rana do wieczora przepędzic tych nierobow

~spoko : Faktycznie jak na politycznego celebrytę takie zarobki to nędza…..

~gocha : Jak malo to niech sie pan zwolni, mamy dosc takich nierobow co zyja za nasze , a nam ciezko miesiac przezyc bo musimy was utrzymywac za nic nierobienie.

~oburzona : Brak słów na wypowiedz p. Kalisza jak można się publicznie tak wypowiedzieć wiedząc doskonale co dzieje się na rynku pracy , jak uboga jest najniższa krajowa za którą pracuje bardzo dużo Polaków nie mając nic prócz tej gołej pensji …….. Panie Kalisz miałam o panu inne zdanie ale teraz to ja patrzę na pana z politowaniem…… ( daj palec to ci urwą całą rękę) możemy sie zamienić na pensje na mnie będą patrzeć z zazdrością a i powiem więcej 50% tej pensji zobowiązuje się przekazać na cele dobroczynne!

~normalny : Ja to bym wszystkich polskich polityków,zagonił do kamieniołomów,dał drewniane młotki i od godziny 5 rano do 22-iej łupali by skałę.Dla całej zgniłej polskiej palestry,miałbym 1000-kroć gorsze zajęcia.Sami by się wieszali.Nie ma gorszych pasożytów od prawnika i polityka!!!!!!!

~mary do ~mirka: Słusznie…do roboty,a nie żyć na koszt podatników..

~mamona : Kalisz….spadaj wieprzu ,patrzec na ciebie nie mogę !

~jola99 : Skandal -i to mówi Kalisz ,który żyje z naszych podatków? Kalisz ty wiesz ile zarabiają zwykli Polacy ? najniższa brutto 1680zł a ty masz ok. 10 tys. złotych miesięcznie . Człowieku i ty jeszcze wołasz o podwyżkę? Wstyd obciach. Na prowadzenie biur dostajecie osobno fundusz. I jeszcze Kalisz Tobie mało? To się w głowie nie mieści. Jestem przeciwna podwyżkom Posłom i Senatorom.

~klu ch : Co za by dle, upasiony kluch, lewatywę niech sobie zrobi. Za nic nierobienie 9000 zł? Chory kraj.

~Jestescie zerem, wszyscy, którzy nam stworzyliście tę Zieloną Wyspę : JEST MOIM RÓWNOLATKIEM. JAK PAMIĘTAM OD LAT SIEDZI W POLITYCE JAKO PRAWNIK. CO Z TEGO WYNIKA DLA RZESZY PODATNIKÓW? DOSŁOWNIE NIC, W TYM SENSIE TO ZUPEŁNIE STRACONE PIENIĄDZE. NIE PRAWDĄ JEST ŻE WYDAJEMY NA NIEGO 9000 ZŁ. TO BYŁOBY DO ZNIESIENIA. POLSKI POSEŁ KOSZTUJE NAS WIELOKROĆ TEJ KWOTY. ZAKŁADAJĄC, ZE BUDŻET SEJMU TO 190 MLN ROCZNIE (MOŻE TROCHĘ ZAWYŻYŁEM), JEDEN POSEŁ KOSZTUJE NAS MIESIĘCZNIE 34 420 ZŁ. TO NIEWYOBRAŻALNA KWOTA W STOSUNKU DO KORZYŚCI JAKIE UZYSKUJEMY Z TYTUŁU PONIESIONYCH WYDATKÓW. TO SĄ TYLKO KOSZTY ELEMENTARNE OFICJALNE, POZA WYOBRAŹNIĄ PODATNIKA SĄ KOSZTY ZWIĄZANE Z OCHRONĄ ZDROWIA, ROZBUDOWANYMI DO BIZANTYJSKICH WARUNKÓW ULG WSZELAKICH, KOSZTÓW PRZEJAZDÓW, PRZELOTÓW, IMPREZOWANIA W TERENIE NA KOSZT PODATNIKA, OPŁAT ZA HOTELOWE POKOJE CZĘSTO POZA KONTROLĄ, KTÓRE SŁUŻĄ DO UPRAWIANIA NIERZĄDU (RZADKO WYKRYWALNE, Z REGUŁY WTEDY, GDY PAZERNOŚĆ PRZEKROCZY WSZELKIE GRANICE), IMMUNITETÓW WOJAŻY I ZWYKŁEJ ROZPUSTY. KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ROZLICZNYCH IMPREZ ZAGRANICZNYCH W KTÓRE WCIĄGAJĄ TAKŻE SWOJE RODZINY. GDY PRZYJRZEĆ SIĘ TEMU WSZYSTKIEMU, NIE PRZESADZĘ JEŚLI POWIEM, ŻE KOSZT JEDNEGO (P)OSŁA TO WYDATEK RZĘDU 50 000 MIESIĘCZNIE. GDY SPOJRZEĆ NA NĘDZĘ, BEZROBOCIE I BEZNADZIEJĘ MILIONÓW RODAKÓW, SKAZANYCH NA TUŁACZKĘ, TAKA EMIGRACJA DOTKNĘŁA POLSKĘ MIĘDZYWOJENNĄ. TO BEZPRZYKŁADNY SPOSÓB EKSPLOATOWANIA WŁASNEGO SPOŁECZEŃSTWA JAK BANDY NIEWOLNIKÓW. CYNIK BIELECKI OŚWIADCZYŁ,ŻE OSTACHOWICZ, TO GODNY CZŁEK I STWORZENIE DLA NIEGO EKSTRA POSADY ZA 200 TYS ZŁ. MIESIĘCZNIE TO PESTKA. NIECHAJ ZAROBI NA CIĘŻARÓWCE, JAK NIEGDYŚ TO CZYNIŁ DLA NIEGO TE EKSTRA PIENIĄDZE. WTEDY ZOBACZY ILE TRZEBA SIĘ NAKRĘCIĆ ILE SETEK CIĘŻARÓWEK MUSI KRĘCIĆ SIĘ PO DRODZE ABY WYPRACOWAĆ TAKI ZYSK I OPŁACIĆ PODATKI BY ZAPŁACIĆ TEGO WYBITNEGO FACHOWCA.

~zy : Gdyby był dobrą papugą to nie bawiłby się w politykę. Ale on woli się obijać, łazić po stacjach radiowych, telewizyjnych

i opowiadać bajdy. Ja za jego pracę dałbym mu 1700 brutto.

~janko : słaby z pana polityk jeszcze słabszy adwokat a jezyk polski najsłabszy

~maryla : ja mam 900 zl emerytury po 30 latach pracy brakuje mi na jedzenie ,a te gn. nieroby chca jeszcze podwy.mal. s.maja .ja mam tylko mieszkanie pracowalam ,jak wszysc y w tym kraju nie kradlam nie oszukiwalam jako robia polityct maja ogromne majatki i ktos mi powie bez kombinacji.w zyciu .to banda naciagaczy ,powinni rozwiazac senat i polowe wyrzucic tych nierobow w zadnym europejskim kraju tyle niema

~Także Ryszard : 525 zet/m-c renty – 1 grupa inwalidzka – i jak żyć?

~IRONIA : TY BESZCZELNY WYPASIONY KNURZE KTO CI KAZAL SIEDZIEĆ NA POSADKACH U KWAŚNIEWSKIEGO I W SEJMIE A ZAŁÓŻ FIRME I DAJ PRACE PODATNIKOM TY BESZCZELNY TYPIE

~POLAK : złotego jaguara już sprzedał ? niech kasuje bilety w tramwaju lub autobusie – wtedy zobaczy jak trzeba Polakom zaciskać pasa a nie być spasionym jak podtuczony wieprz !

Od autora: Codziennie widzę tych biednych emerytów, rencistów, którzy w Biedronce kupują tylko jabłka i ryż, bo na cynamon już ich nie stać (przez właśnie takie menty polityczne jak Kalisz). To właśnie Wy jesteście autorami tego stanu rzeczy i szczerze mówiąc to mam nadzieję, że za to niedługo odpowiecie przed Sądem.