Obecny sezon grzewczy zdecydowanie sprzyja problemom z suchym powietrzem. Zbyt niski poziom wilgotności w otoczeniu ma bowiem duży wpływ na samopoczucie oraz zdrowie domowników. Dlatego też warto wiedzieć, co może powodować suche powietrze w mieszkaniu oraz jak skutecznie przeciwdziałać tym problemom.

Suche powietrze i jego wpływ na zdrowie 

Suche powietrze w otoczeniu może powodować wiele problemów związanych ze zdrowiem, między innymi z wysuszeniem błon śluzowych, skóry oraz schorzeniami układu oddechowego. To prosty sposób do rozwijania się infekcji oraz pojawienia się uporczywego suchego kaszlu. Dlatego też warto poznać przyczyny oraz skutki suchego powietrza, aby móc odróżnić je od typowych objawów chorób i infekcji.

Suche powietrze – co je powoduje?

Głównym powodem niskiej wilgotności powietrza jest ogrzewanie, stąd też problem ten szczególnie widoczny jest w porze zimowej. Ponadto nasila się on w pomieszczeniach o nieprawidłowej wentylacji, nieodpowiednio wietrzonych lub nadmiernie zanieczyszczonych. To właśnie w nich suche powietrze jest szczególnie dokuczliwe. Niedostateczny poziom nawilżenia otoczenia objawiać się może poprzez występowanie alergii, nawracających infekcji czy kłopotów z oddychaniem, szczególnie u dzieci i osób starszych.

Optymalna wartość temperatury w pomieszczeniu wynosi od 18 do 22 stopni C, natomiast jej wilgotność powinna oscylować wokół poziomu 40 do 60 %. Niestety rzadko kiedy mamy do czynienia z takimi wartościami, dlatego też warto wiedzieć, co zrobić, aby utrzymać prawidłowe parametry w otoczeniu. Ma to duże znaczenie przede wszystkim dla zdrowia organizmu oraz ogólnego samopoczucia.

Jak poradzić sobie z suchym powietrzem?

Wielu użytkowników mających problem z suchym powietrzem w mieszkaniu nie wie, w jaki sposób może sobie z nim poradzić. W tym przypadku najlepsze rezultaty zapewni wykorzystanie odpowiednich urządzeń filtrujących, które pozwolą uzyskać pożądane parametry powietrza niezależnie od panujących warunków. To wydajne oczyszczacze powietrza, czyli systemy odpowiadające za wychwytywanie zanieczyszczeń i alergenów, przekazujące oczyszczone powietrze do otoczenia.

Składają się ono z wentylatorów oraz filtrów odpowiadających za ich skuteczną pracę. W ten sposób możliwe jest poprawienie czystości powietrza poprzez usunięcie nagromadzonego kurzu, zanieczyszczeń, sierści, a także wirusów czy bakterii. Przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto zapoznać się z ocenami konsumentów, którzy nabyli już wybrany produkt. Jeśli chodzi o Dyson oczyszczacz powietrza, opiniesą pozytywne i skłaniające do zakupu, dlatego też może być to odpowiednie rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnego sprzętu.

Skuteczne rozwiązanie na suche powietrze 

Wszystkie osoby borykające się z problemem suchego powietrza, zdecydowanie powinny sprawdzić możliwości, jakie zapewni wybór wydajnego urządzenia takiego jak oczyszczacz DysonJest to świetne rozwiązanie, zapewniające wiele korzyści dla zdrowia wszystkich domowników. Dodatkowo oprócz tego warto często wietrzyć mieszkanie, a także nawilżać powietrze poprzez rozwieszanie wilgotnego prania w pomieszczeniach. Te z pozoru mało istotne sposoby świetnie sprawdzą się jako skuteczne remedium na problemy z suchym powietrzem.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany