Weselne uroczystości wymagają od nas, abyśmy byli odpowiednio ubrani. Zawsze należy liczyć się z tym, co ustalają Państwo Młodzi i dopasować się do wybranego przez nich dresscodu. Jeżeli nie ma żadnych odgórnych wytycznych, możemy pozwolić sobie na nieco więcej swobody, choć pamiętajmy, że nie każdy wybór mieści się w ramach tzw. konwenansów.

Wyzywające i zbyt wymyślne kreacje nigdy nie będą dobrze widziane. To Panna Młoda ma błyszczeć, a nie goście. Dlatego zapominamy na tę chwilę o zbyt krótkich sukienkach, głębokich dekoltach, ale także o cekinach czy brokacie. Najbardziej kontrowersyjnymi kolorami stroju będzie czerń i biel. Pierwsza kojarzona jest raczej ze smutnymi uroczystościami lub wieczorową kreacją, druga – zarezerwowana jest dla tej jednej dziewczyny, która wychodzi za mąż. Obecnie robi się czasem odstępstwa od tej zasady – jednak bezpieczniej będzie omijać te kolory.

O czym należy pamiętać, wybierając się na wesele latem? Przede wszystkim zadbajmy o swój komfort. Ważny będzie wybór materiału. Aksamit i welur zostawmy na zimowy czas, w upalny dzień zdecydowanie lepsze będą lżejsze materiały i zwiewne tkaniny. W związku z temperaturą, możemy sobie pozwolić na fasony mocniej odsłaniające ciało, ale uważajmy, żeby nie przesadzić. Nie musimy się wbijać w oficjalne i stonowane sukienki, mamy do wyboru przecież także letnie wersje elegancji – te bardziej dziewczęce. Nie bójmy się kolorów i wzorów! W końcu lato to czas luzu!

Warto także zastanowić się nad strojem pod kontem miejsca samej ceremonii, a później wesela. Kościół czy urząd wymagają jednak pewnego stonowania ubioru, więc jeśli decydujesz się na przykład na dekolt lub odsłonięte ramiona, weź ze sobą apaszkę, którą szybko dostosujesz outfit do powagi sytuacji. Można także przebrać się po zaślubinach – tylko wtedy musimy przygotować sobie dwie stylizacje.

Bardzo ważny jest również wybór obuwia. Wysokie szpilki prezentują się pięknie, ale noszenie ich w upale może być bardzo uciążliwe, nie mówiąc już o tańcach. Dobrze mieć zapasową parę wygodnych i modnych w tym roku balerinek. Raczej nie zabierajcie sportowego obuwia. Wasze stopy będą Wam wdzięczne.

W tym roku letnie stylizacje, a szczególnie weselne, zdominował jeden fason. Hiszpanka! Zarówno dziewczęca, jak i seksowna, ma w sobie naprawdę wielki potencjał. Idealnie sprawdzi się w gorący dzień i nie wymaga od nas szukania wielu dodatków, gdyż sama w sobie jest już wystarczająco efektowna. Ma wiele różnych fasonów, dzięki czemu bez trudu znajdziesz wersję pasującą do Twojej figury i temperamentu.

Bez względu na to, jakiego modowego wyboru dokonasz, ubierając się na wesele, najlepszym miejscem na zakupy będzie tani sklep z odzieżą używaną. Dlaczego? Bo pozwoli Ci uniknąć kilku istotnych problemów. Przede wszystkim nie wydasz dużo pieniędzy i będziesz mogła pozwolić sobie na kilka różnych opcji. Poza tym unikniesz sytuacji, w której spotkasz na weselu kogoś ubranego tak samo jak Ty. W sklepach z tanimi ciuchami znajdziesz niepowtarzalne egzemplarze! Pamiętaj także, że w takich miejscach można kupić kieckę dużo lepszej jakości niż w galeriach handlowych, a jeśli Ci się poszczęści trafisz na jedwabną lub markowa sukienkę. Warto kupować w lumpeksach.

Gdzie szukać perełek na weselne stylizacje? Koniecznie wybierz się do jednego z markowych secondhandów sieci Biga. Tam z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego i będziesz zadowolona z zakupów. Zwłaszcza, że w tych kochanych przez klientów ciucholandach, właśnie zaczyna się sezon na kreacje ślubne i weselne. To wprost ideale miejsce. Już teraz sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa Biga!

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany