Na naszych oczach Kościół polski i światowy skręca w lewo. Patriotycznie nastawieni kapłani są szykanowani, a promuje się liberałów i szkodników stopniowo rozsadzających tę instytucję od środka. Najnowszy skandal wywołał prymas Polski.

Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy wypowiedział się na temat myśli narodowej i nacjonalizmu.

Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego, co jest istotą chrześcijaństwa – stwierdził prymas.

To nie pierwszy duchowny, który wypowiada się w tym stylu. Ojciec Zięba, znany liberał występujący w wielu programach Tomasza Lisa, stwierdził, że nacjonalizm to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Bulwersują zwłaszcza słowa prymasa. Bulwersują, ale jednocześnie nie pozostawiają złudzeń, w jakim kierunku zmierza Kościół. Tłumaczą również szykany pod adresem ks. Międlara czy ks. Małkowskiego. “Tłumaczą”, ale nie oznacza to, że pozostaną bez odpowiedzi. A jeśli prymas chce widzieć heretyków, to niech spojrzy w lustro albo poszuka wśród najwyższej hierarchii Kościoła Powszechnego. Znajdzie ich tam wielu.

5 KOMENTARZE

 1. Kiedyś nie mieściło się w kanonach żeby ksiądz popierał lewicowe ideoligie. 🙂 Porównajcie jego wypowiedzi z wystąpieniami kard. Wyszyńskiego . No zupełnie jak by to głosił prelegent na zebraniu pzpr. ?????????

 2. Najpierw, na krawędziach, rozmyte zostaną religijne różnice. Następnie, w krótkim czasie, nie rozpoznacie już Moich Nauk, ponieważ będą subtelnie usuwane. W ich miejsce zaistnieje seria niejasnych, ale poetyckich wypowiedzi, które promować będą tolerancję grzechu.

  Kłamstwa, przedstawiane niczego nie podejrzewającym osobom regularnie chodzącym do kościoła, nie zostaną początkowo zauważone. Później Moich wyznawców dręczyć będzie głęboko niepokojące uczucie, że coś jest nie tak.

  Ostatecznym oszustwem będzie to, kiedy Święte Sakramenty zastąpione zostaną przez pogańskie substytuty.
  http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/10/13/ta-nowa-jedna-swiatowa-religia-zlozy-hold-bestii/

 3. Jeszcze trochę…. i czara goryczy się przepełni. A wtedy ruchy narodowościowe zwrócą się w stronę rodzimowierstwa.
  I będą skandować: “Perun, Honor, Ojczyzna”. I nie będzie w Polsce miejsca dla demonów z bliskiego wschodu.

 4. Kościół ma być w centrum i nie ma go interesować żadne “na prawo” czy “na lewo”. Wiernym-prostaczkom nie może sie to w głowach zmieścić, że tak samo jak i skrajne lewactwo nie może zmuszać wolnego człowieka do swoich bezboznych ideologii, tak samo skrajna prawica nie może zmuszać innych do swojego swiatopoglądu, i właśnie tak- do bałwochwalczego, pogańskiego światopoglądu. Zarówno ci z prawa jak i z lewa stawiają człowieka w centrum wszechświata. I jedni i drudzy celowo lekceważą Boże prawo. Pierwsi- bo w Boga nie wierzą, drudzy- bo nadinterpretowują Jego zamysł i wolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.