covid-19, koronawirus, praca zdalna, polityka, rosja

Od paru miesięcy cały świat walczy z pandemią COVID-19. W wielu krajach, z powodu wyjątkowej sytuacji, pracownicy zmuszeni są wykonywać swoje obowiązki w domach. Koronawirus każdego dnia zmienia nasz tryb życia. Każde państwo stara się wspierać swoich obywateli, ale wypowiedź premiera Rosyjskiej Federacji nie pozostawia nam złudzeń co do rozwoju sytuacji. Praca zdalna pozostanie z nami na długo.

Ilu Rosjan pracuje zdalnie?

Według danych statystycznych liczba Rosjan, pracujących w zaciszu domowym, jest obecnie jakieś pięć razy wyższa w stosunku do liczby sprzed epidemii. Nasi wschodni sąsiedzi tak jak my musieli zupełnie zmienić sposób działania wielu firm i urzędów. Nieliczne instytucje w ostatnich tygodniach przeniosły swoją działalność z powrotem do biur, ale nadal wiele osób obawia się pracy w wielopoziomowych budynkach pełnych open space.

COVID-19 zmieni nasz tryb pracy na zawsze

Z ostatniej wypowiedzi premiera Federacji Rosyjskiej – Michaiła Miszustina – wynika, że niezbyt szybko uda nam się wrócić do normalności. Polityk od dawna podkreśla, że epidemia zmieniła nie tylko sposób funkcjonowania małych prywatnych firm, ale także instytucji państwowych. Miszustin podzielił się z obywatelami smutną prognozą: będziemy pracowali zdalnie także po zwyciężeniu COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.