cr7

Portugalski zawodnik Cristiano Ronaldo wygrał w plebiscycie na najlepszego piłkarza 2014 roku. Kilka minut temu zwycięzcę ogłoszono w  Zurychu.

Wyboru najlepszego piłkarza dokonali selekcjonerzy i kapitanowie wszystkich reprezentacji jakie zrzesza FIFA oraz dziennikarze z tych krajów. W finałowej trójce poza Cristiano Ronaldo był także niemiecki bramkarz Manuel Neuer, a także argentyński napastnik Lionel Messi.

Jednak to właśnie portugalski zawodnik zdobył najwięcej głosów i po raz 3 w historii zdobył Złotą Piłkę, najważniejszą indywidualną nagrodę piłkarską. Ronaldo Złotą Piłkę zdobył po raz pierwszy w 2008 roku grając jeszcze w barwach Manchesteru United, drugi raz już w koszulce Realu Madryt w 2013 roku.

Bez wątpienia głównym argumentem, który przekonał wszystkich do wyboru właśnie piłkarza Królewskich było ustanowienie rekordu w liczbie zdobytych goli w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarz zdobył 17 goli, poprawił dotychczasowy rekord o trzy bramki w znacznym stopniu przyczyniając się do zdobycia przez Real Madryt 10 trofeum dla najlepszego zespołu w europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.