Czas HonoruWładze litewskiej telewizji publicznej LRT, zdecydowały o rozpoczęciu z dniem 1 czerwca emisji polskiego serialu „Czas Honoru” opowiadającego o żołnierzach Armii Krajowej.

Z dyrektorem generalnym telewizji Siaurusevičiusem przełączaliśmy kanały telewizyjne i zatrzymaliśmy się na TVP Polonia, która akurat nadawała „Czas honoru”. Zaczęliśmy oglądać go od środka któregoś odcinka. Spojrzeliśmy na siebie nawzajem i w jednej chwili podjęliśmy decyzję, że musimy nabyć ten serial. Kontekst historyczny, akcja, a nawet korelacje z tym, co się dzieje obecnie na Ukrainie zadecydowały o tym, że uznaliśmy, iż jest on aktualny i potrzebny naszym widzom – stwierdził w rozmowie z portalem wilnoteka.lt, wicedyrektor litewskiej telewizji.

Honor, patriotyzm, walka z okupantami – to wszystko było udziałem zarówno narodu polskiego, jak i litewskiego. Obecnie tego samego doznają Ukraińcy. Te idee i wartości są więc nam bliskie i zrozumiałe. Od jakiegoś czasu w każdy czwartek emitujemy filmy fabularne o tematyce wojennej i historycznej. W tym cyklu pokazaliśmy między innymi film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Były też filmy o II wojnie światowej, o Praskiej wiośnie. Wyniki oglądalności są wysokie, widzowie chcą takich produkcji i chętnie je oglądają. Mam nadzieję, że równie pozytywnie przyjmą „Czas honoru” – dodał Rimvydas Paleckis.

W Polsce, „Czas Honoru” zaczęto emitować  7 września 2008 roku w TVP2. Powstało siedem serii, a reżyserami byli Michał Kwieciński, Michał Rosa, Wojciech Wójcik, Grzegorz Kuczeriszka, Waldemar Krzystek, Michał Rogalski.

Poza Litwą, licencję na serial kupili Włosi, Chińczycy, Czarnogórcy i Szkoci.