Manipulacja mediów jest dziś bardziej skuteczna niż w nazistowskich Niemczech, ponieważ stworzono nam pozory, że dostajemy wszystkie informacje jakie chcemy. To nieporozumienie powstrzymuje ludzi przed choćby próbą doszukania się prawdy – mówił Mark Crispin Miller, nie trudno się nie zgodzić, ale w dobie internetu powstają inicjatywy przeciwko ogłupianiu przez mass media i są ludzie którzy chcą znać prawdę. Ostatnio na Facebooku powstało wydarzenie „Polacy przepraszają za Wyborczą”.

Bloger Reign77, oraz nasz redakcyjny kolega wyjaśnia nam dlaczego zainicjował tę akcję.

„Do stworzenia wydarzenia skłoniła mnie ogólna postawa 'Wyborczej’, którą w skrócie można nazwać przepraszamy za to, że jesteśmy Polakami. Niemniej punktem zapalnym była akcja przepraszania w imieniu Polaków Litwinów za transparent. Nie obchodzi ich, że Litwini – zarówno bojówki jak i rząd – prowadzą agresywną depolonizację Polonii w Wilnie, że rozbijają samochody z Polskimi rejestracjami czy dokonują przemocy fizycznej na osobach z Polskim pochodzeniem. Drugim zaś był istny samosąd na kibicach Ruchu Chorzów, którym od razu zarzucono napaść na Meksykanów. Jak się okazało – prawda jest zupełnie inna, co pokazuje też brak profesjonalizmu ze strony gazety”

Wyborcza zaskakuje coraz częściej swoją hipokryzją, dwa dni temu ta gazeta opublikowała artykuł pod tytułem „Bulwersująca sesja, półnaga modelka na żydowskim cmentarzu. Brak empatii i nieudana prowokacja” Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że rok temu miało miejsce to samo wydarzenie z tą różnicą, że na katolickim cmentarzu opisywała zupełnie inaczej „Zakonnice i Orlęta. Gdzie tu obraza?” Redaktorzy Wyborczej jak widać nie widzieli w tym nic złego.

Organizator akcji deklaruje mobilizację i jak sam mówi kontaktuje się z nim wiele osób które chcą działać w terenie, więc jest plan, który może być pierwszym krokiem do sukcesu.

Pomysł polega na tym, by w swoich stronach udać się do różnych lokali i nakłaniać właścicieli do wycofania prenumeraty gazety. W ten sposób realnie przyczynimy się do przyspieszonego jej upadku. Fakt faktem – mówienie ciągłe o tym, że kłamią już się wszystkim przejadło. Więc koniec gadania – czas na działanie. W ten sposób każdy może być bohaterem i stróżem prawdy w swoim otoczeniu.” – tłumaczy Reign77

Link do wydarzenia na Facebooku przedstawiamy poniżej, zapraszamy do wzięcia udziału.
Polacy przepraszają za „Wyborczą”