W Czechach głos o wyjściu z Eurokołchozu jest coraz głośniejszy. Powstają pierwsze inicjatywy polityczne. Tamtejsi parlamentarzyści przygotowują się do rozpisania referendum w celu opuszczenia struktur Unii Europejskiej.

Czesi nie chcą być w Unii Europejskiej razem z Turcją. Debata o możliwości przyjęcia ustawy w sprawie referendum została przeprowadzona w niższej izbie parlamentu.

Posłowie z partii politycznej Usvit stoją na stanowisku, że przyjęcie do UE kraju muzułmańskiego liczącego 75 milionów mieszkańców jest niedopuszczalne. Co gorsza kraju świadomie współpracującemu z Państwem Islamskim (ISIS).

Prezes tej konserwatywnej formacji Miroslav Lidinsky stwierdził nawet, że Unia Europejska stała się organizacją o zapędach dyktatorskich.

Eksperci prognozują, że wniosek za przeprowadzeniem referendum w sprawie wyjścia z UE nie uzyska wystarczająco dużego poparcia w parlamencie Republiki Czeskiej. Czescy eurosceptycy twierdzą, że ich celem nie jest niszczenie tego, co w UE jest pozytywne, ale zatrzymanie samobójczej polityki europejskich elit.

zmianynaziemi.pl/ndie.pl/DK