Kim jest naprawdę Marian Kowalski – faszystą czy patriotą? Kto za nim stoi? Czy prywatnie jest taki sam, jak w świetle jupiterów?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnośnie rzecznika ONR-u, kandydata na Prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego, lidera Narodowców RP będzie można szukać w powstającym właśnie filmie dokumentalnym „Człowiek Wielkiej Polski”, na który ruszyła zbiórka w serwisie Polakpotrafi.pl.

Główny bohater filmu wyraził zgodę na udział w przedsięwzięciu, gotowy jest również scenariusz filmu oraz kilkanaście godzin surowego materiału. Za wszystkim stoi dwójka filmowców z RefleksjaTV.pl. Pomysłodawcą, a zarazem scenarzystą i reżyserem filmu jest Krzysztof Wójtowicz, za filmowanie, montaż i muzykę odpowiada z kolei Marcin Kłysewicz. Twórcy spędzili już z Marianem Kowalskim wiele czasu.

Nagrania zainicjowano podczas manifestacji antyKOD, która odbyła się w Lublinie 23 stycznia. W połowie lutego Wójtowicz przeprowadził z głównym bohaterem trwający kilka godzin i pokrywający wiele wątków wywiad, który okazał się niezwykle pomocny przy opracowywaniu scenariusza, a którego fragmenty niewątpliwie pojawią się w filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=pcXkMZ_wpbM

W lutym filmowcy pojechali za Kowalskim do Poznania, gdzie mieli okazję obserwować i sfilmować dwa spotkania robocze Narodowego Świtu oraz Narodowców RP i jedno spotkanie otwarte. Z kolei w kwietniu Kłysewicz towarzyszył naszemu bohaterowi podczas jego dwudniowej wizyty w Wielkiej Brytanii, a obaj wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych płk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” 24 kwietnia na warszawskich Powązkach.

Po co te podróże? Filmowcom – jak sami podkreślają – zależy na tym, by uchwycony w filmie wizerunek głównego bohatera nie był tendencyjny. Z tego względu kluczowe jest pokazanie go w rozmaitych, również problematycznych, sytuacjach. Muszą paść też mniej wygodne pytania. Właśnie po to Kłysewicz i Wójtowicz starają się towarzyszyć Kowalskiemu podczas różnych – mniej i bardziej istotnych – wydarzeń i spotkań.

Te wspomniane powyżej to dopiero początek – wiele podróży po Polsce, a także poza jej granice jeszcze przed nimi. Premiera planowana jest na początek przyszłego roku, a film będzie bezpłatnie dostępny na YouTube oraz Vimeo. Twórcy pracują nad filmem, poświęcając na to swój prywatny czas i zasoby. Te są jednak ograniczone, dlatego uruchomiona została zbiórka pod adresem https://polakpotrafi.pl/projekt/czlowiek-wielkiej-polski

Zachęcamy do wsparcia projektu!

Postępy prac nad projektem można śledzić:

na facebooku

• na stronie

• w serwisie YouTube

2 KOMENTARZE

  1. Kim jest naprawdę Marian Kowalski – faszysta czy patriota? Co za prowokacja ! Wszyscy Narodowcy to PATRIOCI !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here