traktorSławomir Izdebski, poinformował że w najbliższy czwartek naprzeciwko kancelarii premiera rozstawione zostanie “zielone miasteczko”. W proteście, udział wziąć ma 10 000 rolników.

Przewodniczący OPZZ, na konferencji prasowej poinformował że rolnicy przyjadą pod kancelarię o godzinie 13 autokarami. Czwartkowe “miasteczko”, ma być “ogólnopolską akcją okupacyjną” w związku z niepodpisaniem porozumienia na linii rolnicy – rząd. Według zapowiedzi, strajk będzie trwał do czasu spełnienia jednego z dwóch postulatów – podpisania porozumienia, lub dymisji ministra rolnictwa.

Izdebski zaznacza, że przypadku 7 milionów odszkodowania których domagają się rolnicy nie chodzi o to, by minister  “natychmiast wyłożył pieniądze”, ale o podpisanie porozumienia które zagwarantuje wypłaty odszkodowań.

Zdaniem szefa rolniczego OPZZ, do protestu mogą przyłączyć się również górnicy z Sierpnia 80, trwają również rozmowy z innymi grupami zawodowymi. Izdebski dodał ponadto, że miasto wyraziło zgodę na sześciodniowe “miasteczko” pod KPRM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.