grafika o treści warto wiedzieć

Zapewne o bonie turystycznym słyszała już jakiś czas temu spora część społeczeństwa. Mimo to, dopiero od 25 lipca ruszyła pierwsza rejestracja firm zainteresowanych przystąpieniem do rządowego programu polskiego bonu turystycznego. Czy tak naprawdę wszyscy wiemy, o co w nim tak dokładnie chodzi i, co najważniejsze, komu przysługuje? Czy bon turystyczny czeka podobny sukces, jak 500+?

Bon turystyczny – co warto o nim wiedzieć?

Bon jest formą wsparcia ze strony państwa rodzin w dobie ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. Kwota takiego bonu wynosi 500 zł i przysługuje każdemu dziecku w danej rodzinie, które nie ukończyło 18 roku życia. Warto również wiedzieć, że bon turystyczny jest bonusem, o który mogą starać się rodziny z dziećmi. Aplikować można bez względu na ilość posiadanego potomstwa, a bon niezależny jest od poziomu dochodów. Zgodnie z ustawą, bony będą ważne do 31 marca 2022, co oznacza, że skorzystać z nich będą mogły także wszystkie dzieci urodzone do końca 2021 roku.

Zasady działania

Bon 500 plus na dziecko ma na celu przede wszystkim wsparcie polskiej branży turystycznej. Dlatego też kwota 500 złotych, która zostanie przyznana każdemu dziecku nie będzie pomniejszana o podatek. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie dotyczące funkcjonowania bonu turystycznego 500 plus:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.