Foto: Blog Narodowego Katola

Duńska Partia Muzułmanów (DAMP) zapowiedziała, że zamierza w ciągu kilku najbliższych lat zdobyć 1/3 miejsc w tamtejszym parlamencie, co sprawiłoby ich zdaniem, że kraj ten stałby się „pierwszym islamskim państwem w Europie, gdzie swobodnie będzie można głosić muzułmańskie idee i wartości, a islamski punkt widzenia będzie słyszalny, respektowany i lepiej rozumiany”.

Foto: ndie.pl

Obecnie spośród 5,5 miliona Duńczyków tylko trochę ponad 4% wyznaje islam. Zdecydowana większość (81,9%) uważa się za protestantów. Trudno więc spodziewać się, żeby plan muzułmańskich aktywistów mógłby zostać zrealizowany. Z drugiej strony biorąc pod uwagę rosnącą ilość przybywających do tego państwa emigrantów to przy niskiej frekwencji wyborczej wśród rodowitych Duńczyków DAMP mogłaby liczyć na sukces.

na podstawie: pikio.pl

6 KOMENTARZE

 1. Religie i wyznania nigdy nie powinny być łączone z ugrupowaniem politycznym a zakaz publicznego gloszenia religijnych mżonek powinien być prawnie i konstytucyjnie usankcjonowany.Wiara to nie życie i nie rzeczywistość nie wolno tego mieszać ze sprawami politycznymi.A wierzyć prosze bardzo nawet w kota Paczacza tylko w dmu po kryjomu.

  0

  0
 2. Powinniscie na ten temat poczytac z bardziej realnych stron internetowych a mianowicie :
  1. W danii jest znaaacznie wiecej niz 4% ciapkow
  2. W danii jest jedyne miasto gdzie ciapki doszli do wladzy rady miasta i pewnego dnia w przeszlosci zabronili wystawiania choinek. na ulicach podczas swiat w grudniu

  1

  0
 3. Mialam jechac do Danii, jzu bylam peikny kraj lubei go ale jesli oni bed au wladzy nei pojade trudno…nie pojad eiz aniedlugo nei ebdzie gdzie pojechac …Danai ejst slepa…i chc ajeszce sciagnac iles tysiecyz Syrii apotem chyab swoj kraj opuszcza…tak bedzie jzu sa problemyz imigrantami ztamtych rejonow adania ma krola zcy krolowa i co? Dania ejst tak slepaze szkod aslow…szkoda slow.Ludzie opamietajcie sie.anim bedzie zapozno…bosami sobei brat krecicie na tylki. Oniz brojnei nei maaj zamiaru europyz dobyc ale zasiedleniem i pzreciez glosno o tym mowia aeyuropa jak ta ofiara losu sie tak daje..Jak ofiaera losu czy tu nei ma n ormalnych jzu politykow tylko jak Panstwo uatar chcedac kase mna meczet od razu bior ai b uduja ..Ludzie apo co? Nie ozna pwoeidziec anam meczet nei potrebny i juz…Koneic kropka.Tak sie boicie Quataru????/

  0

  0
 4. Teraz duńczycy, powinni pilnować frekwencji wyborczej, jak oka w głowie. Jeśli duńczycy 81% solidarnie będą uczestniczyć w wyborach, to islamiści będą mogli sobie tylko pomarzyć o parlamencie.

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.