siedziba TVP /foto: wikimedia.commons.org
siedziba TVP /foto: wikimedia.commons.org

Im bliżej wyborów prezydenckich, tym częściej mówi się o debacie przedwyborczej. Z inicjatywą zorganizowania takiego wydarzenia wystąpiła TVP. Telewizja wpadła jednak na dość absurdalny pomysł – zorganizowania debaty najmłodszych kandydatów. Zaproszenia wysłano jedynie trzem osobom.

O propozycji TVP, poinformowała Beata Szydło z PiS. W liście od władz stacji, można przeczytać że oprócz Andrzeja Dudy z PiS:

“Zaproszenie skierowane zostało również do Pani Magdaleny Ogórek oraz Pana Adama Jarubasa, czyli trojga najmłodszych kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta RP. Chcemy, aby w czasie debaty na żywo kandydaci zaprezentowali swój program i wizję prezydentury”.

Uzasadnienia takiego kroku władz TVP są dwa: albo uznają, że prezydent Komorowski jest już za stary i czas na zmianę pokoleniową albo w celu ochrony aktualnej głowy państwa przed kompromitacją w czasie debaty, telewizja postanowiła widowiskowo się skompromitować.

Tak na marginesie, o czym dziś informowaliśmy o prezydenturę chce ubiegać się 19 kandydatów. Czy zaproszenie dla trójki z nich nie jest dyyskryminacją pozostałych? Gdzie jest “Gazeta Wyborcza”, gdzie pozostali obrońcy praw mniejszości i orędownicy tolerancji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.