Podczas sesji Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych Polska została skrytykowana przez Stany Zjednoczone i inne państwa. Lista zarzutów ferowanych przez ONZ jest długa.

Pozostajemy głęboko zatroskani o niezależność sądownictwa. Niepokoi nas też utrzymująca się dyskryminacja i incydenty, wymierzone w mniejszości w Polsce, łącznie z homofobicznymi, ksenofobicznymi i antysemickimi wypowiedziami i aktami – powiedziała podczas sesji przedstawicielka USA w ONZ Sheila Leonard. Dodała, że Stany Zjednoczone są zaniepokojone sytuacją w Polsce.

Amerykanie nie są w tej opinii odosobnieni. Przedstawiciele Turcji nie kryją oburzenia „antymuzułmańskimi nastrojami w Polsce”, Rosjanie krytykują natomiast „wandalskie ekscesy wymierzone w pomniki bohaterskich żołnierzy Armii Czerwonej, którzy ginęli za polską wolność podczas II wojny światowej”.

Wiceminister spraw zagranicznych Renata Szczęch, która reprezentowała Polskę na forum ONZ, podkreśliła zwłaszcza fakt malejącego ubóstwa wśród dzieci. Zdaniem Szczęch sytuacja taka była możliwa dzięki programowi „Rodzina 500 Plus”. Delegaci uznali zmniejszenie ubóstwa wśród dzieci, ale jednocześnie jak podaje rp.pl: „wezwali Warszawę do wykazania poprawy w innych dziedzinach”. Wśród tych dziedzin znalazła się walka z rasizmem i dyskryminacją, legalizacja związków homoseksualnych oraz wzmożenie działań na rzecz zapobiegania przemocy wobec kobiet.

6 KOMENTARZE

 1. Na koniec efekt waszej zakłamanej moralności cytuję za Niewygodne.info.pl ”
  Do najbardziej okrutnych zbrodni dokonanych przez żołnierzy Waffen-SS należą masowe egzekucje dokonywane na Polakach w trakcie kampanii wrześniowej w 1939 roku, zamordowanie ok. 65 tys. jeńców brytyjskich koło Dunkierki w 1940 roku, zamordowanie ok. 20 tys. mieszkańców Charkowa w 1943 roku czy też golgota ok. 40 tysięcy mieszkańców Woli oraz 10 tys. Ochoty w czasie tłumienia powstania warszawskiego w 1944 roku.”

 2. Przepraszam pominąłem :Chorwatów 30 tysiecy ,Włochów i Estończyków po 20 tyś.Szkoda nie wspomnieć o zdradzie jaką nam zgotowali nasi sojusznicy (dzięki wam utraciliśmy 75% terytorium) Zadaję jeszcze raz pytanie : kundle macie jakieś moralne prawo nas pouczać ?

  • To i tak nic w porownanie ze zdrada kraju przez Pilsudzkiego od 1914 az po przewrot majowy w 1926. Pieprzony zdrajca, zyd litewskiego pochodzenia i agent austriacki i niemiecki. Warto troche poczytac o tym jegomosciu i jego powiazania z wielka brytania pozniej.

 3. Chciałbym przypomnieć delegatom w ONZ pewien fakt historyczny cytuję za Niewygodne.info.pl :”W czasie II wojny światowej w ich szeregach mogli służyć ochotnicy nieposiadający niemieckiego obywatelstwa. W ten sposób do SS przystąpiło 50 tys. Holendrów, 40 tys. Belgów, 39 tys. Łotyszy, 25 tys. Ukraińców, 10 tys. Duńczyków i 8 tys. Francuzów. W tym samym czasie Polacy tworzyli AK i NSZ i ani myśleli współpracować z Niemcami. Chwała Bohaterom! ” Dodam jeszcze od siebie napad ruskich na Polskę w 1939 (o przepraszam wyzwolicieli ) I wy chcecie pouczać nas kundle ?

  • Nie podales liczby polakow dla porownania. Mozna przeczytac troche o historii tutaj https://en.wikipedia.org/wiki/Poles_in_the_Wehrmacht.
   Wiedz o tym, ze podczas okupacji niemieckiej w krajach, ktore podales, zmuszano ludnosc lokalna do wstepowania do Wehrmachtu. To takze dotyczy ludnosci w Polsce. Dokladnie taki sam proces werbowania dzialal na calym obszarze okupowanym przez Hitlera.
   By byc sprawiedliwym, trzeba przyznac, ze wszystkie te kraje wymienione powyzej przeszly przez ten sam kataklizm wojenny. Nie powinno dzielic ich na lepsze i gorsze, bo ludzie o ktorych mowa byli poddani takiemu samemu rezimowi nazistowskiemu i tak samo na to reagowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here