Zwykle kierowcy podejmują decyzję o zakupie nowych opon w okresie zmiany z jednej pory roku na drugą. Regularne dbanie o opony dopasowane do warunków drogowych jest bardzo ważn. Jest to czynność, która nie powinna być ignorowana przez kierowcę. Nowe opony są często nadprogramowym wydatkiem, ale jest to taka inwestycja, która może uchronić życie i zdrowie kierowcy i jego pasażerów oraz uczestników ruchu drogowego. Zakup nowych opon pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych konsekwencji i zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby wydać w przypadku wypadku. Wymiana opon na nowe powinna zostać zrobiona w momencie, kiedy zauważy się ich zużycie lub w momencie przejścia z jednej pory roku na drugą.

Nowe opony – czy warto?

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie jazdy przez kilka miesięcy oraz na komforcie prowadzenia auta  w każdych warunkach pogodowych i na każdej powierzchni, nowe opony to konieczność.  Specjaliści z https://noweopony.pl/ najczęściej polecają opony do jazdy całorocznej, lub opony dobrane do pory roku: letnie i zimowe. Decyzja zależy od kierowcy, od tego jakim modelem samochodu jeździ na co dzień oraz po jakich powierzchniach się porusza i jakie warunki pogodowe występują na tych drogach najczęściej. Jedne z bardziej polecanych modeli opon można znaleźć na https://noweopony.pl/opony/bridgestone. Decydując się na nowe opony powinno się mieć na uwadze ich jakość. 

Na zakup nowych opon należy się zdecydować w kilku sytuacjach. Dlaczego należy zainwestować w nowe opony? Od ich stopnia zużycia zależy przyczepność auta na nawierzchniach oraz długość dystansu hamowania. Jeśli auto porusza się po mokrej jezdni można zorientować się czy opony wymagają wymiany. W przypadku, gdy bieżnik opon jest zużyty samochód zacznie się poruszać w inny sposób, przypomina to płynięcie po drodze. Wszystko dlatego, że opony nie mogą wtedy odprowadzać wody, która znajduje się na nawierzchni. W starych oponach często pojawiają się problemy. Jednym z nimch jest odklejanie się felg. Kolejnym mogą pęknięcia na bieżniku. Z tego też powodu często warto zainwestować w nowe opony. 

Na co zwrócić uwagę wybierając nowe opony?

Wybierając nowe opony należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich są  dodatkowe wzmocnienia na oponach. Jest to rozwiązanie, które ma swoje wady i zalety. Więcej o tym tutaj: https://noweopony.pl/blog/informacje/opony-wzmacniane–wady-i-zalety.  

Wymiana opon na nowe jest konieczna jeśli bieżnik na starych oponach będzie starty, a jego wielkość będzie mniejsza niż 1,6 milimetra.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski