bor.gov.pl
bor.gov.pl

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Opioła wysłał do minister spraw wewnętrznych, Teresy Piotrowskiej interpelację. Pyta w niej o wywóz dokumentów z BBN w dniu II tury wyborów prezydenckich.

Marek Opioła jest zaangażowany w prace sejmowej komisji ds. służb specjalnych i komisji obrony narodowej. Polityk skierował do ministra spraw wewnętrznej – Teresy Piotrowskiej interpelację, w której pyta o potajemne wywożenie z BBN dokumentów. Według informacji Opioły działo się to w niedzielę 24 maja, dzień przed wywożeniem obrazów i innych cennych przedmiotów z Belwederu.

Kiedy i przez kogo BOR został poinformowany o konieczności wyniesienia i wywiezienia dokumentów z BBN w dniu 24 maja 2015 roku. Jeśli ochraniający BOR funkcjonariusze nie mają obowiązku kontrolowania kto i co wynosi z budynku BBN, wówczas proszę o jasną deklarację czy każdy może o dowolnej porze, w dowolny dzień tygodnia wynieść karton dokumentów z BBN – pyta Opioła w punkcie pierwszym interpelacji.

Czy wśród wynoszonych i wywożonych w dniu 24 maja 2015 roku dokumentów były dokumenty niejawne, a jeśli tak, to czy były one przewożone zgodnie z wymogami przewidzianymi przez ustawę o ochronie informacji niejawnych oraz kto był ich odbiorcą? – kontynuuje polityk.