Jak wszyscy doskonale wiemy, Niemcy zorganizowali w sobotę w Berlinie specjalny szczyt państw, elity, tych wybranych, którzy byli godni spotkać się i mówić o „nowej unii”. Ale szef polskiego MSZ zareagował bardzo skutecznie.

Przypomnijmy, że wybrana „szóstka” szefów MSZ to: Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburga i Francji. Ministrowie domagają się szybkiego rozpoczęcia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Szef MSZ Witold Waszczykowski organizuje w Warszawie w poniedziałek szczyt szefów dyplomacji większości państw unijnych w sprawie Brexitu – podał “Dziennik Gazeta Prawna”.

W naszej ocenie, to bardzo dobry ruch polskiego ministra. Trzeba budować nową siłę w UE i Polska może stać się jej poważnym graczem. Organizacja takiego szczytu i wyjście z inicjatywą, daje nam wiele możliwości rozgrywania sytuacji na polską korzyść.

źródło: polskaniepodlegla.pl

4 KOMENTARZE

 1. Którzy ministrowie chcą przyspieszenia procesu opuszczenia UE przez Wlk. Brytanię? To może grozić pogłębieniem kryzysu, a już wcześniej padały wypowiedzi, że takowego potrzebują, by pogłębić integrację i zwiększyć zasięg ich władzy. Proszę redaktora o źródło, chyba, że ktoś trafił na obszerniejszy artykuł i chciałby się nim podzielić (ja szukałem, ale oczywiście treściwsze relacje przykryto gównem wyborczej i innych szmatławców).

  6

  0
 2. Bardzo, bardzo sensowny ruch. Teraz trzeba grać twardo. A nawet bardzo twardo. Polska może śmiało wraz z Węgrami chociażby stanąć na czele państw nie zgadzających się z niemiecką dominacją w UE. Wbrew wszystkiemu, Polska ma potencjał ku temu, żeby stawiać warunki. Trzeba tylko przestać chować głowę w piasek na każdy krzyk który podniosą anty-europejscy a już na pewno anty-Polscy zdrajcy. Po prostu robić swoje.

  Pozdrawiam

  49

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.