Foto: Flickr.com


Foto: Flickr.com
Foto: Flickr.com

Przewodniczący Rady Europejskiej, były polski premier Donald Tusk w wywiadzie dla amerykańskiego portalu “Politico” mówił, że jest zachwycony zachodnioeuropejskim multikulturalizmem, który nazwał “kapitalną mieszanką”.

Tusk w wywiadzie opowiadał, jak czuje się w Brukseli. Mówił, że zachwyca go różnorodność kulturowa, „kapitalna mieszanka”:

– Ciągle jestem pod wrażeniem czegoś, co mi się nie znudziło, czyli wielokulturowości i kapitalnej mieszanki, czegoś, czego nadal nie ma we wschodniej Europie i wydaje mi się, że każdy, kto przeżyłby choćby kilka tygodni w Brukseli, a jest z naszego regionu, zrozumiałby, że migracja nie musi się wiązać tylko z lękami. Że tak naprawdę korzyści z tego odnosi Europa, a w tym Bruksela.

Odniósł się również do nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce. Przyznaje, że jest spokojny o wynik Platformy Obywatelskiej.

– Polska, niezależnie od tego, kto wygra wybory, jest ciągle przykładem ewidentnego sukcesu w Europie i dlatego w sumie jest to dla mnie ważniejsze niż losy partii, którą założyłem i której byłem liderem (…) Jestem przekonany, że nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte. Jestem optymistą, jeśli chodzi o wynik wyborów. Uważam, że będzie lepiej niż niektórzy dzisiaj sądzą, jestem tego pewien.

źródło: NDIE.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.