Sąd w Waszyngtonie przyznał państwu Wuth 25 milionów dolarów odszkodowania, bo nieświadomie pozwolili żyć swojemu choremu dziecku, a gdyby wiedzieli o chorobie, dokonali by aborcji.

Ojciec dziecka wiedział od dawna, że jego dzieci będą w 50 proc. narażone na wadę genetyczną. Małżeństwo postanowiło spłodzić dziecko i przeprowadzić badania w trakcie ciąży. Kierowali się postanowieniem, że jeśli dziecko będzie chore, zabiją je.

Po narodzeniu dziecka małżeństwo pozwało centrum medyczne, które dokonało błędnej diagnozy. Zostały wprawdzie przeprowadzone badania, ale pominięto procedurę, która mogła wykryć wadę, o czym nie poinformowano rodziców.

Pięcioletni dziś Oliver urodził się z wadą genetyczną, która zaburzyła jego rozwój psychiczny i fizyczny. Nie może biegać, chodzić po schodach, wymawia jedynie kilkadziesiąt słów.

Prawnik państwa Wuth domagał się odszkodowania za “bezpodstawne” życie dziecka. Owe 25 milinów dolarów jest właśnie tym odszkodowaniem. Mają otrzymać także kolejne 25 milionów na pokrycie kosztów opieki nad dzieckiem.

fronda.pl/thetimes