0f3837c50026f38b46077854Gazeta Wyborcza donosi i nie ukrywa swojego niezadowolenia, ze stowarzyszenie założone przez Opus Dei prowadzi w ośrodku dla gimnazjalistek „zajęciach przygotowujące je do bycia matkami”. Ta niesłychana skandaliczna nauka została wyposażona z dotacji unijnych, dlatego Fundacja Femioteka na czele z Wanda Nowicką chcą kontroli.

Łatwo się domyślić, że chodzi tutaj o sprawdzenie, czy zajęcia są prowadzone zgodnie z światopoglądem lewicowych intelektualistów Unij Europejskiej, mianowicie „zasady gender” Feministki domagają się aby Najwyższa Izba Kontroli i prokuratura zbadały, czy unijne środki wydawano zgodnie z zasadami „postępowymi” Fundacja Feminoteka już podliczyła z bólem serca, że podmioty związane z Kościołem Katolickim w latach 2012-2013 miały otrzymać 61 mln zł.

Wyborcza wraz z feministkami ubolewa także nad tym, że ta sama organizacja szkoli również kobiety w wieku 16-24 lat w dziedzinie gotowania, prania, prasowania i sprzątania – to niezgodne z punktem postrzegania rzeczywistości postępowych mas miast i wsi.

Na koniec Wyborcza ripostuje cytując Femiotekę, że „Władze kościelne działają jak za PRL. Kiedyś musiały dogadywać się z władzami komunistycznymi, by dostać pozwolenie na budowę kościoła, a z ambon je krytykowały. Dziś biorą środki z funduszy UE, ale nie przeszkadza im to krytykować samej Unii czy polityki równościowej.”

Tekst wyborczej