Prezydent Andrzej Duda w Szanghaju podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego przekonywał, że Chiny to wzór dla ludzi ambitnych, zdeterminowanych i przedsiębiorczych.

– To moja pierwsza wizyta w Chinach jako prezydenta, ale nie tylko jako prezydenta, bo w ogóle po raz pierwszy jestem w Chinach i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Ogromnie cieszę się, że mogę zobaczyć kraj, który jest potęgą gospodarczą, ale przede wszystkim napawa optymizmem, ponieważ w sposób niezwykle dynamiczny od szeregu lat się rozwija. Mogę śmiało powiedzieć, że może być przykładem, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy dla wielu innych krajów świata, także krajów Europy – powiedział Andrzej Duda.

– Przede wszystkim przykładem dlatego, że to właśnie społeczeństwo chińskie, które tworzy tą wielką gospodarkę, może być wzorcem ludzi ambitnych, zdeterminowanych i niezwykle przedsiębiorczych. I to powód, dla którego z całą pewnością społeczeństwu chińskiemu i państwu chińskiemu trzeba złożyć gratulacje – mówił polski prezydent.

Zdaniem Andrzej Dudy Polskę i Chiny powinno łączyć coraz więcej więzi ekonomicznych.

– Nasze kraje łączy już wiele, ale chciałoby się powiedzieć: powinno nas łączyć dużo więcej. Jestem przekonany, że już niedługo prezesi chińskich spółek, chcąc zainwestować w Europie, najpierw pomyślą o Polsce – mówił prezydent.

300polityka.pl/KRESY.PL/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.