wikimedia.com

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda, spotkał się z ludźmi kultury i sztuki. W czasie tego spotkania, zapewnił że będzie dbał o promocję patriotyzmu. W tym celu ma powstać wiele nowych muzeów. 

W czasie poniedziałkowego spotkania, kandydat PiS zapowiedział powstanie muzeum historii Polski, muzeum Kresów Wschodnich w Lublinie, muzeum ziem zachodnich we Wrocławiu lub Opolu oraz wspomniane muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Takie muzea to inwestycja w przyszłość. Zadaniem kultury jest m.in. budowa świadomości narodowej, spajanie wspólnoty, postaw patriotycznych. Warstwa kulturowa jest u nas w ostatnim czasie bardzo mocno zaniedbywana – stwierdził Duda, po czym dodawał:

Najważniejsze jest, żeby państwo roztaczało nad kulturą wielowymiarowy mecenat. Dzisiaj mamy jakieś poszczególne wycinki życia kulturalnego, które są przez państwo wspierane, ale nie ma czegoś, co bym określił jako jednolitą politykę kulturalną państwa. Nie ma polityki kulturalnej i nad tym należy ubolewać.

Kandydat PiS, powiedział też że skoro państwo polskie stać było na stworzenie mauzoleum żołnierzy radzieckich, to stać również by zbudować mauzoleum Żołnierzy Wyklętych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.