foto: youtube.com

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz otrzymał Niemiecką Nagrodę Narodową za kształtowanie europejskiego charakteru swojego miasta oraz stosunków polsko-niemieckich.

Niemiecka Fundacja Narodowa poinformowała, że laureatem przyznawanej przez nią co roku nagrody zostanie prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Tym samym, jak uzasadniono, nagrodzony zostanie „polski polityk o europejskich poglądach”. Prezydent Wrocławia zasłużył się „szczególnie w kształtowaniu europejskiego charakteru swojego miasta oraz na rzecz stosunków polsko-niemieckich”.

Od 2002 roku miał przekształcić wieloaspektową dramatyczną historię miasta w „jego własną kosmopolityczną tożsamość”. Przy tym przyczynił się do budowania pomostów pomiędzy Polską i Niemcami. Wrocław wspólnie z San Sebastian był w roku 2016 Europejską Stolicą Kultury. Dutkiewicz odbierze nagrodę 13 czerwca w Berlinie.

Niemiecka Nagroda Narodowa dotowana sumą 50 tys. euro to wyróżnienie przyznawane od 1997 roku przez Niemiecką Fundację Narodową, którą założył były kanclerz Helmut Schmidt. Organizacja nagradza osoby i instytucje, które przyczyniają się do integracji Niemiec, budowania współpracy i jedności w Europie. Dotychczasowymi laureatami tej nagrody byli m.in. Vaclav Havel, Tadeusz Mazowiecki, Karl Dedecius czy Alfons Nossol.

3 KOMENTARZE

 1. Ciekawe, jak brzmi PRAWDZIWE nazwisko Pan Dutkiewicza.. Bo gdy tak patrzę na jego szlachetny profil i wyraz oczu… To nie mam wątpliwości, że pozostanie on Prezydentem na wieeele jeszcze kadencji, podobnież, jak Pani Hajka Grundbaum w Parszawie… A może być, że powitamy niedługo na Głównej Fasadzie naszego Kondominium z Zarządem Powierniczym, dobrze nam znanego oblecha, mianem Schetyna…
  Ale Wodzowie przyszłych Metropolii, w tym wrocławskiej – pozostaną na swoich miejscach, jak mniemam…

  0

  0
 2. No pewnie. Pan Dutkiewicz zarobił na to w 1000%.
  Przygotowując Breslau do stworzenia kolejnej (po Parszawie, jak sądzę..) “METROPOLII” judejskiej. Judejczycy kochają wszak getta i kibuce 🙂 Socjalizm i KOMUNĘ, której są wszak autorami.
  Ciekawe – w KTÓREJ strefie wpływów znajdzie się Breslau…
  Judejstwo germańskie liczy widać na to, że Breslau wróci do macierzy 🙂
  Oby się nie przeliczyło jednakowoż 😉
  Wraz z zasłużonym Panem Dutkiewiczem…
  Nie bez powodu stoi armia USrahellska na Odrze i Nysie 😉 ..
  A jest to symptom pocieszający dość dla nas – właśnie eugenicznie eksterminowanych we własnej Ojczyźnie, Gojów polskich…
  Niech się tłuką pejsy pomiędzy sobą o to sukno czerwone Rzeczypospolitej POLSKIEJ…
  Może się SAMI wytłuką ? 🙂
  I nie trzeba będzie reaktywować Ausschwitz ? 🙂 ..
  A swoją drogą – dziwne to…
  Zarówno Giermańce, jak i nasze rodzime pejsy i szabesgoje rządowe, otrzymują wytyczne od Sorosa i nawet jeszcze wyżej… Ciekawe te “antagonizmy” są…
  Ale I TAK widać, że się ta swołocz żre niezgorzej pomiędzy sobą…
  Pozytywny to dla nas objaw, zaiste…

  Shalom, Panie Dutkiewicz ! 🙂

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.