Platforma Obywatelska od wczorajszej porażki w głosowaniu nad uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu zaczyna się sypać? 40% działaczy bydgoskich struktur PO odchodzi z partii. Ogłosiła to dziś na konferencji prasowej grupa kilkudziesięciu członków Platformy.

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Z dniem 11 czerwca 2014 roku, to znaczy z dniem dzisiejszym, wychodzimy z Platformy Obywatelskiej. Jest to grupa około 130 członków, tj. około 40% bydgoskiej Platformy Obywatelskiej – po 13 latach jej istnienia, byłem jednym z jej założycieli(…) Minęło 13 lat, zawiedliśmy się na liderach(…)Bydgoszcz potrzebuje ludzi kompetentnych, merytorycznie przygotowanych do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, bo tylko tacy dają gwarancje na rozwój naszego miasta – mówił na konferencji prasowej Jerzy Boniecki, dotychczasowy przewodniczący jednego z kół PO w Bydgoszczy.

Boniecki zarzucił lokalnym liderom Platformy prowadzenie partii w sposób niedemokratyczny i lekceważenie działaczy partyjnych, a także nepotyzm oraz kolesiostwo. – Walczymy o standardy demokratyczne. Naszym liderom pomyliła się demokracja z dyktaturą – powiedział. Skrytykował także prezydenta Bydgoszczy, Rafała Burskiego z PO. Na koniec zacytował słowa świętego papieża Jana Pawła II: „Jeżeli widzisz zło, nie bój się iść pod prąd, walcz o wolność, bo wolność to prawda„.

Byli działacze Platformy Obywatelskiej zamierzają teraz utworzyć stowarzyszenie Samorządna Bydgoszcz i pod taką nazwą wystartować w jesiennych wyborach samorządowych. W wyborach na prezydenta Bydgoszczy zamierzają poprzeć jednego z kandydatów niezależnych.

na podstawie: portalkujawski.pl