Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa” zorganizowało dla 44 dzieci wycieczkę edukacyjno – turystyczną do Warszawy. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Powązek. Wśród grobów, na których uczestnicy wycieczki zapalali znicze znalazł się również grób Wojciecha Jaruzelskiego.

Jak informuje Kurier Garwoliński grupa dzieci wraz z opiekunami udała się na jednodniową wycieczkę do stolicy. Zwiedzili m.in Muzeum Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski – Centrum Olimpijskie, Stadion Narodowy oraz właśnie Cmentarz Powązkowski. Po cmentarzu dzieci zostały oprowadzone przez przewodniczkę a następnie zapaliły znicze na grobach sławnych Polaków – m.in Violetty Villas, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy oraz… zmarłego niedawno zbrodniarza i autora Stanu Wojennego – Wojciecha Jaruzelskiego.

„Wycieczka odbyła się w ramach akcji „Piękna nasza Polska cała”, której istotą jest organizowanie wycieczek turystyczno – edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich 2014″ – informuje strona internetowa Kuriera Garwolińskiego. Rodzi się pytanie, czy dzieciom piękno Polski powinno się kojarzyć z osobą zdrajcy, sługusa obcego mocarstwa który ma na rękach krew niewinnych ludzi.

na podstawie: www.kuriergarwolinski.pl