commons.wikimedia.org

Na łamach British Journal of Education, Society & Behavioural Science, zamieszczono wyniki badań amerykańskiego socjologa prof. Paula Sullinsa. Wyniki pokazują, że dzieci wychowywane przez homoseksualistów, dwa razy częściej cierpią na problemy emocjonalne.

Profesor Sullins dotarł do 512 dzieci, wychowywanych przez homoseksualistów a następnie zestawił je z danymi 207 000 dzieci wychowywanych w tradycyjnych, heteroseksualnych rodzinach. Naukowiec stosował również badania losowe i zestawiał według innych czynników jak np. rasa czy zamożność.

Z badań profesora wynika na przykład, że homofobia środowiska nie powoduje gorszego rozwoju dzieci. Okazuje się ponadto, że dzieci wychowywane przez związki jednopłciowe są rzadziej stygmatyzowane niż dzieci z par heteroseksualnych.

Socjolog wykazał, że homoseksualizm opiekunów negatywnie odbija się na zachowaniu dziecka. Cierpią one częściej na depresję, lęki, zaburzenia koncentracji a także mają problemy w kontaktach z rówieśnikami.

Profesor Sullins stanowczo twierdzi, że nie można dłużej utrzymywać iż żadne naukowe badania nie wykazały jakoby dzieci lepiej wychowywały się w środowisku heteroseksualnym. Zdrowe dzieci, w związkach homoseksualnych wychowują się statystycznie dwa razy rzadziej niż w tradycyjnych rodzinach.

na podstawie: http://pl.radiovaticana.va