foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)
foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Gabinet Ewy Kopacz podjął decyzję o ratowaniu finansów Słupska. Robert Biedroń, prezydent tego miasta, poinformował, że PO ma dofinansować m.in. budowę drogi i remont mieszkań oraz wesprzeć instytucję kultury.

– W Polsce mamy całą masę samorządów, które mają bardzo poważne kłopoty. Są zadłużone i nigdy nie miały szansy otrzymać z budżetu państwa takiej pomocy, o której mówił dzisiaj prezydent Słupska. Dodatkowo dostał możliwość spotkania z panią premier i całą serię najróżniejszych obietnic – mówi Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS i samorządowiec.

– To jest rzecz skandaliczna, że nad jednym miastem pani Kopacz tak się pochyla, a chociażby w kontekście tego, co dzieje się na Mazowszu – nie ma na to miejsca. Wiele samorządów jest zadłużonych w wysokości ponad 70 proc. i muszą radzić sobie same.

Robert Biedroń zadeklarowany homoseksualista już odwdzięcza się premier Kopacz za bezzwrotną pożyczkę. U Moniki Olejnik w Radiu Zet straszył PiSem. „IV RP to była katastrofa! Chciałem prosić o azyl w Szwecji.” – przekonywał słuchaczy. Biedroń stwierdził również, że Beata Szydło nie powinna być premierem, ponieważ… jest przeciwko wprowadzeniu euro.”Euro to konieczność cywilizacyjna. Nie ma dzisiaj innej drogi niż euro.” – mówił.