Olgaozik / Pixabay

Narodowy Dzień Relaksacji obchodzony jest co roku 15. sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Został zapoczątkowany przez 9-letnią Sean Moeller. Mieszkanka Clio, Michigan, wymyśliła go w 1985 r. Z pewnością jest to święto nietypowe, ale jakże przyjemne i warte celebracji!

Wydarzenie zyskało nawet swój hasztag w mediach społecznościowych. Osoby, które chcą podzielić się z innymi swoimi zdjęciami lub wpisami na ten temat dodają #NationalRelaxationDay (tł. #NarodowyDzieńRelaksacji) w swoich postach. Głos tego dnia zabrały nawet instytucje publiczne, organizacje medialne czy organizacje charytatywne, takie jak BBC Earth, the Mental Health Foundation, The New Scientist, Sport England czy nawet Armia Amerykańska.

Światowy Dzień Relaksacji w rzeczywistości.

Spędzanie dziennie około 20-30 minut na spacerze i siedzeniu w miejscu, w którym poczujemy bliski kontakt z naturą może pomóc znacznie zredukować stres. Tego właśnie w ostatnich obadaniach dowiedli naukowcy 🙂
Cleveland Clinic podaje, że innymi świetnymi sposobami na relaks w ciągu dnia jest masaż, uprawianie jogi, wypełnianie kolorowanek czy medytacja. Oprócz tego, oczywiście, bardzo ważne jest wysypianie się, odpowiednie odżywianie, dopasowane do trybu życia, oraz picie wody.

Relaks jest równie ważny jak praca.

Żeby efektywnie pracować, trzeba umieć odpoczywać. Czujecie presję i niepokój, gdy wybieracie odpoczynek zamiast wykonywania kolejnych obowiązków? Gdy wybieracie chwilę dla siebie zamiast zrobienia czegoś więcej, czegoś dodatkowego? Choć czasem chcielibyśmy inaczej, bezustanna produktywność nie jest możliwa. Osoba, która odpoczywa ma więcej motywacji do działań. Bo widzi nie tylko cel, ale i nagrody, które czekają ją po pracowitym dniu. O wiele lepiej radzi sobie ze stresem i działa produktywnie w czasie pracy. Dzięki odpoczynkowi ma szansę na harmonię w życiu, pogłębia relacje i zauważa, że poza jej projektami, obowiązkami (także domowymi!), planami i celami jest jeszcze cały świat. Odpoczynek staje się zatem czymś, co odgania skutecznie frustrację i wypalenie zawodowe. Magia. Czas ją wprowadzić w życie!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.