Wczoraj w egipskim mieście Al – Arisz, na północnym wybrzeżu półwyspu Synaj zastrzelony został koptyjski kapłan Mina Aboud Szarwin. Kapłan został zaatakowany i ostrzelany na ulicy miasta Al – Arisz. Uzbrojeni napastnicy ostrzelali również cztery posterunki policji. Według sił bezpieczeństwa, za atakiem stoją islamiści.

Koptowie to egipski odpowiednik chrześcijan. Są od dawna prześladowaną mniejszością w Egipcie. W czerwcu, portal PCh24.pl przytoczył wypowiedź profesora Frouada Ibrahima: “Celem islamskiego kraju, jest “pozbycie się” niewierzących”. – mówił emerytowany profesor. Jak mówił Ibrahim, w Egipicie wciąż jest wielu Chrześcijan, ale ich liczba jest ukrywana i zaniżana przez władze. Egipt ma uchodzić za kraj arabski.

W Egipcie od dawna budowane są meczety, finansowane przez państwo a co za tym idzie również przez Chrześcijan płacących podatki. Kościoły nie otrzymują od państwa żadnej pomocy finansowej. Często w ogóle zakazuje się budowy czy odnowy Kościołów. Frouad Ibrahim przytoczył przykład swojego kuzyna, który trafił do więzienia za … naprawę drzwi toalety przy Kościele.

Islamską propagandą przesiąknięta jest też edukacja. Lekcje islamu finansowane są przez państwo, wszystkie dzieci, łącznie z tymi koptyjskimi muszą uczyć się Koranu. Wszyscy uczniowie są również zmuszani do obchodzenia islamskich świąt.

W telewizji, emitowane są wystąpienia islamskich przywódców, którzy szczują na Chrześcijan, oczerniając ich i znieważając. Każdy, bez żadnych konsekwencji może spalić Kościół, ograbić go albo zaatakować księdza co miało miejsce w sobotę.

Według historycznych źródeł, prześladowania Koptów w Egipcie sięgają VII wieku. Nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Jedyną szansą na informowanie światowej opinii publicznej o dramacie egipskich chrześcijan są Koptowie, żyjący poza granicami swojego kraju. Dzięki nim możemy choć w niewielkim stopniu przekonać się o słynnym islamskim “pokojowym charakterze”. Niestety, mimo to o sytuacji w Afryce w zachodnich mediach cicho sza. Tam jest to temat tabu.

 

W oparciu o: www.PCh24.pl oraz www.infowiara.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.