Tydzień temu informowaliśmy, że szwedzki piłkarz ręczny Tobias Karlsson planuje grać na rozpoczynających się w Polsce Mistrzostwach Europy w tęczowej opasce. Wszystko to w proteście przeciw “polskiej homofobii”. Dziś wiadomo, że będzie to niemożliwe.

Partia rządząca w Polsce chce zakazać homoseksualnych związków partnerskich. W następstwie Tobias Karlsson będzie grał z tęczową opaską kapitańską w mistrzostwach Europy w Polsce – pisała szwedzka gazeta „Aftonbladet”.

Sam Karlsson mówił, że będzie nosił opaskę tak długo, dopóki ktoś mu nie zabroni. Okazało się, że długo nie musiał czekać na zakaz. Europejska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, że opaska kapitana zespołu jest integralną częścią stroju meczowego, a co za tym idzie podczas ME będzie musiała mieć kolor jednolity bądź przedstawiać barwy narodowe konkretnej reprezentacji.

To smutne, że federacja zabrania nam pokazania tego, jak cenimy otwartość, współczucie i równość – powiedział szwedzki kapitan.

Jak się okazuje Karlsson nie był jedyny. Podobne pomysły mieli Norweg – Bjarte Myrhol oraz Islandczyk – Gudjon Valur Sigurdsson. Obaj w tej sprawie wstępnie rozmawiali ze Szwedem, ale teraz okazało się, że żadna pedalska manifestacja nie będzie możliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.