Eksplozja w Dzierżyńsku
źródło: tvp.info

Centralna Rosja, Dzierżyńsk – dnia 1 czerwca popołudniu miejsce miała eksplozja w fabryce amunicji. Zniszczyła ona budynek w wytwórni bomb, rannych od czterech do nawet 27 osób. 

Eksplozja w Dzierżyńsku, 1.06.19
źródło: o2.pl

Instytut badań pirotechnicznych – eksplozja materiałów wybuchowych 

Radio Svoboda podaje, że w Dzierżyńsku w centralnej Rosji eksplodowały materiały wybuchowe zmagazynowane w instytucie badań pirotechnicznych. Są niepotwierdzone informacje na temat ofiar. Prawdopodobnie może to być od czterech do dwudziestu siedmiu osób – tak wynika z danych tvp.info. Jednak serwis o2.pl komentuje, że rannych jest co najmniej 19 osób. Natomiast na sputniknews.com czytamy, że według obwodowego Ministerstwa Zdrowia 42 osoby zostały ranne, 14 z nich zostało hospitalizowanych.

Według części rosyjskich agencji do dwóch wybuchów doszło w tej części instytutu, w której produkowany jest trotyl. Agencja Interfax poinformowała, że w wyniku eksplozji została ona całkowicie zniszczona.

W związku z sytuacją, instytut „Kristall” prowadzi badania w zakresie technicznego zabezpieczenia produkcji materiałów wybuchowych. 

Dzierżyńsk jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast
źródło: pixabay.pl

Eksplozja sprzed kilku miesięcy 

Jak podają media, podobna sytuacja w danym zakładzie imienia Jakowa Swierdłowa miała miejsce w kwietniu zeszłego roku. Wtedy nikt nie ucierpiał. Jednak nie był to jedyny taki przypadek. Inna eksplozja w tym miejscu przypada na zeszły rok, sierpień. Wtedy ranne zostały trzy osoby.

Dzierżyńsku utworzono sztab operacyjny, w skład którego weszli przedstawiciele lokalnej administracji i obwodowe władze Niżnego Nowogrodu. Jednak rosyjskie służby ratownicze na razie nie podały przyczyny eksplozji – czytamy na tvp.info. 

Służby medyczne komentują sprawę na BBC News. Otóż obrażenia ofiar – od lekkich do średnich – spowodowane są przez odłamki. 

W chwili wybuchu w budynku było 5 osób, które zostały ewakuowane. Sam budynek został całkowicie zniszczony wewnątrz. Na razie nie wiadomo, czy ktoś pozostał w środku.

W jednym z warsztatów nastąpiła “eksplozja techniczna”, która spowodowała pożar obejmujący około 100 metrów kwadratowych – podało ministerstwo do spraw sytuacji kryzysowych w Rosji. Ponadto paliła się trawa na obszarze 400 metrów poza obrębem fabryki.

Zobacz także: https://parezja.pl/polrock-bez-dodatkowych-pociagow-owsiak-oburzony/

źródła: tvp.info, o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.