Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Sieć sklepów „Empik”, o której głośno zrobiło się za sprawą promowania aborterki i satanisty w ramach świątecznej kampanii ma coraz większe problemy finansowe. Od stycznia 2014 roku, koncern na giełdzie stracił 76% wartości i funkcjonuje tylko dzięki pożyczce od właściciela.

Koncern Empik Media & Fashion, poza księgarniami ma również sieć sklepów „Smyk” i szkoły językowe. W pierwszych trzech kwartałach poprzedniego roku wygenerowano straty na poziomie 114 milionów złotych. Straty zanotowały zarówno sklepy z odzieżą jak i księgarnie.

Dziś Empik funkcjonuje, dzięki zaciągniętej od właściciela pożyczki w wysokości 100 milionów złotych. Strata w wysokości 76%, sprawiła jednak że koncern rozważa sprzedaż zarówno sklepy odzieżowe jak i szkoły językowe. O sieci księgarni zrobiło się głośno przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy do przedświątecznej kampanii reklamowej zaangażowano satanistę – Nergala i aborterkę – Marię Czubaszek. Powstały ogólnopolskie inicjatywy, nawołujące do bojkotu sieci. Po pewnym czasie dyrektor sieci oficjalnie przeprosił osoby urażone kampanią.

Do sprawy odniosło się również Biuro Prasowe  Grupy EM&F SA. W nadesłanym komentarzu zapewniają, że:

„Sytuacja Grupy EM&F, jak i jej spółek zależnych jest stabilna, co potwierdza z sukcesem zakończony proces refinansowania zadłużenia EM&F, o którym Grupa szeroko informowała rynek / opinię publiczną w końcem listopada 2014 roku. Grupa EM&F uzyskała stabilne finansowanie na najbliższe 3 lata. Grupa skupia się na skutecznej realizacji strategii dalszego rozwoju kluczowych spółek portfelowych oraz budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Głównym celem jest dalsze rozwijanie sprzedaży wielokanałowej (tj. zarówno poprzez tradycyjne sklepy, jak i online). Grupa koncentruje się także na wzroście rentowności i utrzymaniu wysokiego poziomu konwersji gotówki w ramach kluczowych aktywów Grupy EM&F, jak również zachowaniu odpowiedniej równowagi pomiędzy ich rozwojem a poziomem zadłużenia Grupy”.

15 KOMENTARZE

 1. Ile można wałkować ten sam temat.. skoro dostali dofinansowanie to chyba logiczne że nic im przez najbliższe 3 lata nie grozi. Patrząc ile tam się ciągle przewija ludzi to po tym czasie myślę że już spokojnie wyjdą na prostą. A ten bojkot katoli to też trochę żenująca akcja, na pikietach było może z 8 osób.

  • karola, czy jestes ochrzczona? Czy przystąpiłaś do pierwszej komunii świętej? Czy masz bierzmowanie? Jeśli tak, to jesteś katolem, lewacki pomiocie.

  • Odezwala sie samica leminga z przepranym totalnie mozgiem. Ty Karola wogole wiesz co sie wokol ciebie dzieje? Uruchamiasz jakies procesy myslowe w swojej pustej glowie czy tylko powtarzasz to co ci zaszczepily lewackie media i lewacka propaganda. Przezyjesz ta swoja marna egzystecje pedzac nie wiadomo dokad w oglupialym stadzie tobie podobnych, nie wiedzac nawet co to jest zycie.

 2. No i dobrze. Zeby utrzymac sie na rynku trzeba umiec wyczuwac nastroje konsumentow i dbac o klienta a nie o lewackie zgnile idee.

 3. No i dobrze, ale z drugiej storny robotę utraci wiele osób, które niestety nawet mogły być przeciwko tej kampanii dziwkaów, zboczeńców i morderców, ale mieli robote, a teraz ci ludzie moga ją stracić, osoby odpowiedzialne za zniszczenie firmy i za promowanie zwyrodnień, sobie poradzą, zaraz pewnie znajdą się dla nich kolejne kontrakty. Na marginesie, empik to oszuści, najpierw zrobili ta kampanię, potem mimo sprzeciwu oporu i bojkotu dalej ją podtrzymali i jeszcze zmieniali nazwę, a po świętach wielce przeprosili, sory winetu, kampania była świąteczna i trwała do świąt, odwołanie po świętach oznacza tylko straszną obłudę i zakłamanie właścicieli.

    • To nie sądzenie, tylko stwierdzenie faktu, a raczej faktów zamordowania dzieci, które to fakty potwierdza sama p. Czubaszek, więc ktoś kto dopuszcza się wyrodnych czynów może zostać nazwany zwyrodnialcem. Jednak ja bym tak tej pani nie nazwala. Czyn jest niegodny, ale osoba zawsze może się zmienić.

     • Wiem, że kiedyś dr Chazan przeprowadzal aborcje, prawdopodobnie pozbawil życia, zabil wiele dzieci. Jednak zmienil swoje postępowanie. Nawrócil się. I ważne jest, co robi teraz. Nie wypiera się swojej przeszlości i dzisiaj walczy o życie, zostal przez to już dwukrotnie zwolniony z pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here