fot. pixabay.com

Europejski Trybunał Sprawiedliwości oświadczył, że ustanowienie kwot uchodźców jest sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Unii Europejskiej – donosi ndie.pl.

“Zgodnie z prawem Unii Europejskiej każdemu, kto ma prawo ubiegać się o status uchodźcy, koniecznym jest przyznać go. Ten przepis nie jest zgodny z ustanawianiem jakiejkolwiek konkretnej liczby lub górnej granicy przyjmowania uchodźców” – stwierdził przewodniczący Europejskiego Trybunału w Luksemburgu Koen Lenaerts w wywiadzie dla gazety Neue Osnabrücker Zeitung.

Przypomniał także, że UE zawsze powinna działać w ścisłej zgodności z Konwencją Genewską o statusie uchodźców, dlatego wszystkie państwa członkowskie UE muszą koniecznie przestrzegać wspólnych minimalnych standardów w ciągu tego czasu, kiedy trwa weryfikacja ich dokumentów w celu uzyskania statusu uchodźcy.

Wcześniej kanclerz Austrii Werner Faymann przekazał, że władze podjęły decyzję o ograniczeniu działania układu Schengen i wprowadzeniu wzmożonej kontroli wszystkich wjeżdżających do kraju.

źródło: ndie.pl

2 KOMENTARZE

  1. No to teraz pozostaje Polsce odmówić przyjmowania nachodźcow i migrantów. a udzielać tylko temu kogo polska uzna za prawdziwego uchodźcę

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.